2013-09-10

Odbiór 67 szt. lamp solarnych - etap I zadania pn: "Budowa lamp solarnych na terenie Gminy Dzierżoniów"

W dniu 21.08.2013r. dokonano odbioru końcowego zadania pn: "Budowa lamp solarnych na terenie Gminy Dzierżoniów - Etap I". Zakres robót obejmował budowę 67 szt. lamp hybrydowych w następujących miejscowościach Owiesno, Jędrzejowice, Kiełczyn, Nowizna, Piława Dolna, Książnica, Roztocznik, Tuszyn, Uciechów, Dobrocin.

Energia elektryczna do zasilania lamp solarnych pochodzi z odnawialnych źródeł energii (energia słoneczna i wiatrowa), co w konsekwencji powoduje oszczędności zużycia tradycyjnej energii elektrycznej, a tym samym emisji gazów i pyłów do atmosfery. W związku z budową lamp solarnych nie dokonano demontażu istniejącego oświetlenia ulicznego. Lampy te są montowane w dominującej części wzdłuż dróg gminnych (publicznych i wewnętrznych) oraz pozostałej przestrzeni publicznej, dla których nie ma obecnie możliwości dostawy prądu bez konieczności generowania wysokich kosztów inwestycyjnych tj. budowy sieci, montażu słupów, opraw oświetleniowych itp. Ponadto wybudowane lampy wykorzystują zarówno energię słoneczną jak i energię wiatrową.

Inwestycja współfinansowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 321 "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej"

Koszt zadania wynosi 673.275,12 zł. brutto, w tym kwota otrzymanej pomocy 410.533,00 zł. II etap inwestycji - montaż 54 lamp - realizowany będzie w I półroczu 2014r.

Odbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy DzierżoniówOdbiór 67 szt lamp solarnych - etap I zadania pn: Budowa lamp solarnych  na terenie Gminy Dzierżoniów