Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013

2013-09-09

Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013

Słoneczna niedziela 8 września 2013r. zgromadziła w Juszczynie (powiat średzki) mieszkańców województwa dolnośląskiego na obchodach rolniczego Święta Plonów.

W tej wyjątkowej uroczystości wzięła udział delegacja powiatu dzierżoniowskiego reprezentowana przez sołectwo Uciechów, którego wieniec zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w powiecie dzierżoniowskim.Wieniec przygotowany przez Uciechów otrzymał także wyróżnienie w konkursie wojewódzkim. Natomiast Województwo Dolnośląskie, decyzją jury konkursowego, na Dożynkach Prezydenckich reprezentował będzie wieniec zaprezentowany przez powiat oławski. W skład delegacji na Dożynki Dolnośląskie weszli: zastępca wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, Elżbieta Filipek, Ewa Janusz, Anna Lingo, Anna Koszała, Maria Śledziona, Leokadia Korkuś, Renata i Bogdan Koszało, Stefania i Jan Malawscy, Tadeusz Pieczarski, Eugenia Lingo, Paweł Lingo, Stanisław Lingo oraz Paweł Kraus.

Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013