2007-10-10

Szkolenie animatorów

We wtorek 9 października liderzy – animatorzy społeczni z Włók, Tuszyna, Piławy Dolnej, Owiesna, Mościska, Jędrzejowic i gminy Marcinowice wzięli udział w warsztatach zorganizowanych specjalnie dla nich przez Lokalną Grupę Działania „Ślężanie”.

Jest to już drugie ze spotkań, przygotowanych w ramach projektu „Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa „Ślężanie". Na spotkaniu dr Andrzej Ferens z Wrocławia poprowadził warsztaty mające na celu przygotowanie animatorów do konkretnych działań na swoim terenie polegających na założeniu Lokalnej Izby Tradycji, upiększeniu miejsca spotkań na wsi oraz porządkowaniu zaniedbanych terenów w danej miejscowości. Najbliższe tego typu porządkowanie odbędzie się 11 października w Roztoczniku. To kolejne takie przedsięwzięcie mieszkańców gminy po Tuszynie, Włókach, Mościsku i Owieśnie.