2013-09-04

Remonty w placówkach oświatowych.

W czasie wakacji w gminnych placówkach oświatowych prowadzone były prace remontowe, które poprawią zarówno warunki nauki uczniów jak i pracy nauczycieli.

Warto wymienić te największe:

1. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mościsku: w placówce oprócz bieżących napraw i drobnych remontów wykonywanych przez pracowników obsługi, wykonano remont kapitalny korytarza na parterze budynku oraz wybudowano przy budynku szkoły zatokę parkingową, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo w ciągu ul. Szkolnej.
  2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie: zostały dokonane przeglądy placów zabaw w Tuszynie oraz przy przedszkolu w Uciechowie. Dokonano również drobnych napraw w budynku w Tuszynie. Uszkodzenia tynku w budynku szkolnym spowodowane czerwcowymi ulewami zostały naprawione, a koszty pokryte przez ubezpieczyciela.
  3. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piławie Dolnej; w okresie wakacji w budynkach wchodzących w skład Zespołu wykonano przez pracowników obsługi gruntowne prace porządkowe i drobne remonty. W ramach projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion w gminie Dzierżoniów" wyremontowano sale komputerową. W lipcu przeprowadzono także renowację kompleksu boisk "Orlik" wraz z dosypaniem granulatu.
  4. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ostroszowicach: oprócz prac bieżących w budynku Zespołu wykonano remont kapitalny łazienki na parterze budynku. W ramach projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion w gminie Dzierżoniów" wyremontowano i doposażono w sprzęt komputerowy świetlicę szkolną. Przy budynku szkoły rozpoczęto budowę boiska wielofunkcyjnego. Kosztorysowa wartość inwestycji to 300000,00zł, a planowany termin odbioru to grudzień 2013r.
  5. Gimnazjum Gminne im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie; W czasie wakacji przeprowadzony został remont kapitalny sali gimnastycznej. Wyremontowano również taras wejściowy do szkoły od strony ul. Ząbkowickiej.W ramach projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion w gminie Dzierżoniów" wyremontowano pomieszczenia świetlicy szkolnej. Prowadzono również prace przy aranżacji terenów zielonych wokół placówki.

We wszystkich placówkach wykonany został obowiązkowy przegląd stanu technicznego budynków z udziałem specjalisty ds. bhp.

Placówki prowadzone przez gminę Dzierżoniów są dobrze przygotowane do roku szkolnego 2013/2014.