2013-08-29

Ułatwienia w komunikacji Uciechów - Dzierżoniów

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 384. Konsekwencją remontu jest zamknięcie dla ruchu odcinków tej drogi, co spowodowało duże utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców.

Dlatego na okres od 01 września 2013r. do 30 listopada 2013r. zostanie dopuszczona do ruchu droga transportu rolnego Uciechów-Dzierżoniów. Jednak z powodu dużego nasilenia na tej drodze ruchu pieszego i rowerowego oraz ze względu na parametry drogi wprowadza się następujące ograniczenia:

1. wprowadza się ruch jednokierunkowy z Uciechowa do Dzierżoniowa;
  2. obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/godz.;
  3. dopuszcza się do ruchu środki transportowe o ładowności do 2,5 ton;
  4. ruch obowiązuje w godzinach od 5:00 do 12:00.

Dopuszczenie do ruchu tej drogi, nawet z ww. ograniczeniami, powinno pomóc mieszkańcom w komunikacji z Dzierżoniowem. Komunikat o warunkach użytkowania tej drogi znajduje się na zamontowanych przy drodze żółtych tablicach informacyjnych.

Apelujemy o przestrzeganie narzuconych warunków, które są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa użytkowników tej drogi !