Nagroda dla właścicieli gospodarstwa agroturystycznego "Różane Wzgórze" w Owieśnie

2013-08-19

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz ogłosił 16 sierpnia 2013r. wyniki Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska. Konkurs był organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz piąty.

Jest to jeden z elementów wsparcia jakie Urząd przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Celem Konkursu jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, że na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie - Konkurs sprawia, że wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

Konkurs zorganizowany został w czterech kategoriach: "Najpiękniejsza Wieś", "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz "Najlepszy start w odnowie wsi". Do tegorocznej, piątej już edycji konkursu, zgłoszono ogółem 44 wsie z 27 gmin w tym do kat. "Najpiękniejsza Wieś" - 16 wsi, do kat. "Najpiękniejsza Zagroda" - 6 zagród, "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" - 16 projektów, "Najlepszy start w odnowie wsi" - 12 projektów.

W pracach Komisji konkursowej, powołanej przez Marszałka Województwa, udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Moderatorzy Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Miło nam poinformować, że III miejsce w tegorocznej edycji konkursu, w kategorii "Najpiękniejsza Zagroda" zajęli Państwo Joanna i Piotr Wrońscy prowadzący w Owieśnie gospodarstwo agroturystyczne "Różane Wzgórze". Jak uzasadniło swój wybór jury Konkursu, Państwo Wrońscy stworzyli w swoim gospodarstwie niezwykle miłą atmosferę i miejsce, do którego się z chęcią powraca.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do agroturystyki "Różane Wzgórze".

Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego