" Rozwijamy skrzydła" w Gimnazjum Gminnym

2007-10-03

" Rozwijamy skrzydła" w Gimnazjum Gminnym

W ramach realizacji programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w gminie Dzierżoniów w roku 2007 "Czas na aktywność", grono pedagogiczne Gimnazjum Gminnego opracowało projekt "Rozwinąć skrzydła".

Dzięki niemu uczniowie tej szkoły będą mogli od września do grudnia b.r. rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności na dodatkowych zajęciach edukacyjnych. W ramach projektu zrealizowane będą:

• warsztaty plastyczne "Jestem twórcą",
  • wycieczki edukacyjno - przyrodnicze pod hasłem "Idziemy w świat" połączone z działalnością koła fotograficznego,
  • zajęcia logiczno - matematyczne "Geniusz Logicus",
  • obóz językowy "Every day is different",
  • warsztaty fizyczno - astronomiczne ,,Bliżej nauki",
  • warsztaty taneczne "Step by step".

Zajęcia edukacyjne, wycieczki i warsztaty na pewno zainteresują młodzież Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie. Koszt przewidzianych w projekcie zajęć edukacyjnych ma wynieść 36 000 zł.

Gimnazjum Gminne zmienia swój wygląd

Podczas wakacji w Gimnazjum Gminnym im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie kontynuowano remonty w budynku szkolnym. Położono nowe tynki na korytarzach szkolnych i odmalowano je.

Przed gimnazjum wyrównano teren i wyłożono go kostką brukową, zakupiona przez organ prowadzący szkołę - gminę Dzierżoniów. Na parterze budynku szkolnego wymieniono okna, drzwi, do szatni zakupiono szafki. Zadbano też o zieleń przed budynkiem gimnazjum.

W Gimnazjum Gminnym otwarto również nową pracownię informatyczną.

Powstała ona w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Wyposażenie pracowni składa się z:
  • komputera - serwera,
  • 10 komputerów - uczniowskich stacji roboczych,
  • drukarki laserowej,
  • skanera,
  • mobilnego zestawu multimedialnego (komputer przenośny i wideoprojektor).

Z nowej pracowni korzystają uczniowie na lekcjach informatyki, ale coraz częściej sprzęt multimedialny wykorzystywany jest również przez nauczycieli i uczniów w ramach innych przedmiotów szkolnych.

Renata Idzik