2013-08-05

Goście z Czech w Jędrzejowicach

W sobotę 3 sierpnia 2013r. społeczność lokalna miejscowości Jędrzejowice zorganizowała festyn rodzinny połączony z turniejem tenisa ziemnego pn. "Jędrzejowice Open". W trakcie festynu do Jędrzejowic zawitała 18-sto osobowa grupa mieszkańców, zaprzyjaźnionej z gminą Dzierżoniów, czeskiej gminy Dolni Cermna.

Co prawda, głównym celem wizyty naszych przyjaciół był udział w VI Nocnym Turnieju Piłki Nożnej w Uciechowie, ale chętnie skorzystali także z zaproszenia do Jędrzejowic. Delegacji czeskiej przewodniczył Starosta Petr Helekal, natomiast gminę Dzierżoniów reprezentował wójt gminy Marek Chmielewski, zastępca wójta Jolanta Zarzeka oraz skarbnik gminy Agnieszka Hul. W czasie tej krótkiej wizyty rozegrany został polsko - czeski mini turniej tenisa ziemnego, w którym zwyciężył bezkonkurencyjny Josef Maćat z Dolni Cermna. Nasi gości spróbowali także swoich sił w siatkówce plażowej, ale szczególnie smakowały im przepyszne ciasta i smakołyki przygotowane przez panie z Jędrzejowic.

Za zaproszenie i gościnę wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Jędrzejowic serdecznie dziękujemy.

Goście z Czech w JędrzejowicachGoście z Czech w Jędrzejowicach