AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2007-10-02

Jesienne bieganie w Uciechowie

aktualności Gmina Dzierżoniów

W niedzielę 30 września 2007r. o godz. 12.00 na terenie Centrum Kulturalno –Sportowego w Uciechowie odbyła się impreza sportowa w biegach przełajowych „Bieg Jesieni” w ramach akcji „POLSKA BIEGA”.

Zawody były przeprowadzone w następujących kategoriach:

• dzieci klas 0-2 i 3-4 w kategorii dziewcząt i chłopców na trasie o długości - 400m, tu w swoich kategoriach zwyciężyli: Marlena Dziadak z Tuszyna, Jakub Kinast - Duda z Mościska
  • Monika Wiatrak z Bielawy i Michał Jarmużek z Piławy Dolnej.
  • dzieci klas 5-6 w kategorii dziewcząt i chłopców na trasie o długości - 800m. Zwyciężyli Karolina Podwińska z Dzierżoniowa i Adrian Kornecki z Tuszyna
  • młodzież gimnazjalna dziewcząt i chłopców na trasie o długości - 1.000m. Wygrali: Paulina Stolarczyk z Bielawy i Wojciech Bielecki z gimnazjum gminnego.
  • kategoria OPEN dla kobiet i mężczyzn na trasie o długości 3.000m. Na tym dystansie zwyciężyli Ewa Chryczyk z Dzierżoniowa i Michał Gołębiewski z Bielawy.

Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnienie sportu wśród mieszkańców gminy Dzierżoniów oraz aktywne uczestnictwo mieszkańców w imprezach sportowych i przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym. W biegach startowało 140 uczestników z gminy Dzierżoniów , Bielawy, Pieszyc, Nowej Rudy a nawet Legnicy. Patronat na imprezą objął wójt gminy Marek Chmielewski a organizatorami byli: Gmina Dzierżoniów, Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Dzierżoniowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Dzierżoniowie oraz szkoły z terenu Gminy Dzierżoniów.