Marzycielska poczta i dinozaury w bibliotece

2013-07-22

Marzycielska poczta i dinozaury w bibliotece

Półkolonie w Ostroszowicach dobiegły końca. Jednak wakacyjna przygoda trwa nadal. 16 lipca 2013r. podczas zajęć w bibliotece młodzi czytelnicy postanowili napisać list na "Marzycielską Pocztę".

Głównym celem takiej poczty jest pisanie tradycyjnych listów i kartek do dzieci dotkniętych ciężką chorobą. W taki oto sposób można dodawać dzieciom siły do walki z chorobą i otuchy zmartwionym rodzicom.

List z naszej biblioteki wysłaliśmy do 10-letniego Marcina ze Szczytna, który choruje na nowotwór złośliwy, niewydolność nerek i osteoporozę. Wszyscy mamy nadzieję, że Marcin ucieszy się z tego listu, gdyż opisaliśmy w nim nasze wakacyjne działania w bibliotece. Dodatkowo dołączyliśmy do tego listu nagrodzone prace plastyczne w konkursie pod hasłem "Oko w oko z dinozaurem", który realizowany był w ramach projektu pn. "Edukacja, przygoda, rozrywka dla wszystkich - spotkanie z prehistorią" prowadzonego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach. Nagrody i dyplomy laureatom w tym konkursie zostały wręczone podczas naszych półkolonii.

"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku" napisał Janusz Leon Wiśniewski. Pisząc list do naszego kolegi ze Szczytna, zrozumieliśmy, że musimy dokładnie odczytywać drogowskazy, które wskazują nam właściwą drogę w życiu. Nawet podczas wspaniałych wakacji...

MK

Marzycielska poczta i dinozaury w biblioteceMarzycielska poczta i dinozaury w bibliotece