IV Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

2013-07-15

IV Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

Wiele zabawnych atrakcji przygotowało Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś" na tegoroczny Festiwal Humoru. Dzieci korzystały z wielu "dmuchanych" atrakcji oraz uczestniczyły w bloku zabaw "Uciecha dla pociech".

Dorosłych uczestników bawił zespół "Złocienie" z Ząbkowic Śląskich oraz lokalne "Uciecho-Wianki". Do zabawy włączyły się stowarzyszenia z terenu gminy. Stowarzyszenie "Piława Dolna" przedstawiło współczesną, bardzo zabawną wersję bajki "Kopciuszek". Reprezentanci Dobrocina, Mościska, Roztocznika i Piławy Dolnej włączyli się w kulminacyjny punkt programu "Gwiazdy na czerwonym dywanie". 6 lipca w Uciechowie można było spotkać gwiazdy z pierwszych stron gazet: Elvisa Presleya, Marylę Rodowicz, zespół Boney M., Lizę Minnelli, Myszkę Mini, Irenę Santor, Krystynę Mazurównę, Napoleona Bonaparte, Dodę, Michaela Jacksona, Marylin Monroe, Danutę Rin, Violettę Villas, Charliego Chaplina, Cruellę de Mon, Królową Elżbietę i Magdę Gesler. Jednak najjaśniejszą gwiazdą festiwalu był Leszek Benke - komendant OSP w Kopydłowie. Jego występy były przerywane salwami śmiechu i nagradzane głośnymi brawami.

Na Festiwalu Humoru gościli: Dorota Gromadzka - radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Ryszard Czerwiński - dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Anna Augustyniak - redaktor naczelna Tygodnika Dzierżoniowskiego i przyjaciel Uciechowa - Stanisława Miazga.

Partnerem projektu była Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów. Projekt był finansowany ze środków gminy Dzierżoniów, w ramach realizacji zadania publicznego.