Zapraszamy na pięciodniowe warsztaty edukacyjne w języku angielskim

2013-07-11

Zapraszamy na pięciodniowe warsztaty edukacyjne w języku angielskim

Międzynarodowa Organizacja Studencka AIESEC, Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku zaprasza dzieci i młodzież na pięciodniowe warsztaty edukacyjne. Każdy dzień to nowe słowa w j. angielskim, bezpośredni kontakt z żywym językiem i ciekawymi ludźmi.

Zapraszamy na interaktywne warsztaty prowadzone w języku angielskim przez zagranicznych praktykantów. Jako studenci pedagogiki i psychologii są oni gwarantem wysokiego merytorycznego poziomu zajęć. Poprzez gry, zabawy i dyskusje praktykanci zapoznają dzieci uczestniczące w projekcie z kulturą swojego kraju, w naturalny sposób nauczą języka angielskiego oraz - jak się często zdarza - innych języków.

Przez cały tydzień od 15 do 19 lipca będziemy gościć:

Nisarga Shukla z Indii, Teodorę Gal z Węgier, i Sarę Duarte z Brazylii.

Grupa młodsza (6-11 lat) w godz. od 10:00 do 13:00
Grupa starsza (powyżej 12 lat) w godz. od 18:00 do 21:00

Zajęcia odbywać się będą w bibliotece i sali wiejskiej w Mościsku.

Poniedziałek
Podczas autoprezentacji wolontariusze opowiedzą o sobie, podając podstawowe informacje oraz starając się zaciekawić swoją osobą uczestników spotkania, oswajając je z językiem obcym. Wolontariusze podzielą się informacjami o kraju swojego pochodzenia a także o całym regionie. Informacje te obejmują symbole narodowe i walutę stosowaną w ich kraju, charakterystyczne i ciekawe miejsca, zwyczaje i tradycje związane z tym miejscem.

Wtorek
Wolontariusze zaprezentują grupie informacje o sportach uprawianych w ich kraju i jeśli będzie to możliwe pokażą ten sport w praktyce. Wypróbowanie nowej formy aktywności będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu. Grupie zaprezentowany będzie również taniec narodowy krajów z których pochodzą wolontariusze. Zajęcia połączone będą z ćwiczeniami praktycznymi.

Środa
Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak wygląda tradycyjny strój narodowy każdego z wolontariuszy. Prowadzący zajęcia przedstawią także muzykę pochodzącą ze swojego kraju lub regionu. Dodatkową atrakcją zajęć jestwspólne śpiewanie wybranych utworów. Piosenki są w języku angielskim i narodowym.

Czwartek
Wolontariusze zapoznają uczestników z informacjami na temat środowiska swojego regionuoraz zwierząt i roślin tam występujących. Druga część zajęć będzie związana z filmem i teatrem danego kraju.

Piątek
Uczestnicy zajęć będą mogli obejrzeć zdjęcia z danego kraju. Wolontariusze przedstawią osiągnięcia swoich rodaków w zakresie malarstwa, teatru i filmu.

źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów