2013-07-04

O finansach... w bibliotece

26 czerwca zakończył się trwający od połowy maja w bibliotece w Owieśnie kurs internetowy "O finansach... w bibliotece".

Podczas szkolenia uczestnicy zdobywali informacje na temat racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, bankowości internetowej, lokat, kredytów, kart kredytowych i zagadnień związanych z ubezpieczeniami. Często był to ich pierwszy kontakt z komputerem. Dzięki swej dociekliwości i chęci zdobywania wiedzy nauczyli się nie tylko zasad obsługi komputera. Bibliotekarki Joanna Pestkowska i Justyna Bartkowiak pokazały uczestnikom szkolenia jak m.in. założyć konto internetowe i zrobić przelew bezgotówkowy.

Kurs ukończyło aż 16 osób. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu laptopów z programu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion w Gminie Dzierżoniów".

Na podsumowującym szkolenie spotkaniu pojawiła się Beata Tarnowska - opiekun regionalny projektu z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Razem z Justyną Kaczorowską, dyrektorką Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku wręczyła uczestnikom certyfikaty i pendrivy, na których umieszczone zostały materiały szkoleniowe. Można będzie do nich zajrzeć w każdej chwili w domu bądź w bibliotece.

Specjalny program edukacji ekonomicznej i finansowej seniorów zakończył się miłym poczęstunkiem przygotowanym przez kursantów, którzy planują podtrzymać wspólne spotkania w bibliotece. Coraz więcej osób wie, że w bibliotece można nauczyć się obsługi komputera oraz Internetu i korzysta z tej możliwości. Być może już niedługo w Owieśnie powstanie Klub Seniora, zrzeszający ludzi otwartych na świat, wiedzę i siebie nawzajem.

O finansach w bibliotece

O finansach w biblioteceO finansach w bibliotece