Nowe możliwości współpracy mieszkańców z samorządem

2013-07-01

Nowe możliwości współpracy mieszkańców z samorządem

Zapraszamy mieszkańców gminy Dzierżoniów na spotkanie dot. inicjatywy lokalnej, które odbędzie się 9 lipca 2013r. o godz. 15:00 w sali narad (nr 217) Urzędu Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1.

Celem spotkania będzie przekazanie wiedzy nt. wykorzystania inicjatywy lokalnej w praktyce, a także zachęcenie mieszkańców gminy Dzierżoniów do udziału w pracach Grupy Inicjatywy Lokalnej. Grupa ta będzie miała wpływ na ostateczny kształt pierwszej inicjatywy lokalnej realizowanej na terenie gminy Dzierżoniów.

W trakcie spotkania poruszone będą następujące tematy:

• czym jest inicjatywa lokalna;
  • jak i z kim możesz ją zrealizować;
  • co dzięki niej możesz zmienić w swojej społeczności lokalnej;
  • jakie zasady powinny przyświecać współpracy mieszkańców i organizacji pozarządowych z samorządem (zasada partnerstwa, pomocniczości, jawności, suwerenności, uczciwej konkurencji, efektywności)

Spotkanie poprowadzi Sandra Tomaszewska - animatorka z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Będzie to otwarcie przedsięwzięcia "Fani Inicjatywy Lokalnej", a zarazem zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnych etapach - spotkaniach animacyjnych, szkoleniu, realizacji inicjatywy lokalnej, udziału w Forum Inicjatywy Lokalnej.

Serdecznie zapraszamy.