Strona główna

Gmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu "Cermenskie Slavnosti"

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-06-24

Gmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu "Cermenskie Slavnosti"

aktualności Gmina Dzierżoniów

W dniach 21-23.06.2013r. Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich POJANA oraz delegacja gminy Dzierżoniów, na czele z wójtem Markiem Chmielewkim, gościli na zaproszenie Starosty Petra Helekala, w zaprzyjaźnionej czeskiej gminie Dolni Cermna, na 25. Jubileuszowym Festiwalu Folklorystycznym "Cermenske Slavnosti".

W festiwalu udział wzięły zespoły ze Słowacji, Węgier, Polski, Czech oraz Tajwanu. Każdy z zespołów miał w swoim repertuarze utwory ludowe i narodowe. Wśród tak znakomitych wykonawców Zespół POJANA swoim koncertem, po raz kolejny, potwierdził kunszt taneczno-muzyczny, profesjonalizm i jednocześnie przywiązanie do tradycji. Porwał do wspólnej zabawy całą widownie wykonując także utwory ludowe w języku czeskim.

W czasie festiwalu każdy kraj miał także swoje stoisko, gdzie mógł zaprezentować osobliwości kuchni narodowych oraz wyroby rękodzieła ludowego. Stoisko polskie, przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia "Przystań Mościsko" cieszyło się wielkim zainteresowaniem gości i uczestników festiwalu, którzy mogli spróbować naszych regionalnych potraw i wyrobów.

Wartością dodatkową festiwalu jest niewątpliwie nawiązanie nowych, międzynarodowych kontaktów i przyjaźni, co znalazło szybkie odzwierciedlenie we wspólnej wielobarwnej i wielojęzycznej zabawie, którą tylko na chwilę przerwał piękny pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie dziękujemy członkom Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadecki POJANA, Stowarzyszenia "Przystań Mościsko" oraz pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów za przygotowanie wyjazdu i udział w festiwalu.

Gmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie SlavnostiGmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu Cermenskie Slavnosti
powrót do poprzedniej strony