Europejskie Słoneczne Dni, IX Gminny Konkurs Ekologiczny

2013-05-13

Europejskie Słoneczne Dni, IX Gminny Konkurs Ekologiczny

W ubiegłym tygodniu na terenie całej Polski już po raz trzeci odbywały się wydarzenia w ramach organizowanej kampanii społecznej - Europejskie Słoneczne Dni, promującej ideę wykorzystania energii Słońca.

W ramach tegorocznych Europejskich Słonecznych Dni został zorganizowany m.in. konkurs plastyczny dla uczniów szkół z terenu Dzierżoniowa i Gminy Dzierżoniów. Organizatorem konkursu był Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów oraz Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej. Przedmiotem konkursu było wykonanie plakatu formatu A3 w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, techniki mieszane).

Prace plastyczne uczniów szkół z Gminy Dzierżoniów, które zostały zgłoszone do udziału w konkursie, zostały wykonane w ramach zorganizowanego już po raz dziewiąty Gminnego Konkursu Ekologicznego. W konkursie gminnym wyłoniono czterech laureatów: Karolina Niemczyk (Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie), Emilia Adamczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku), Aleksandra Niemczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach), Patrycja Włodek (Szkoła Podstawowa w Tuszynie).

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, że uczniowie szkół z terenu naszej gminy zajęli czołowe miejsca w konkursie zorganizowanym w ramach kampanii: Europejskie Słoneczne Dni, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w minioną niedzielę 12.05.2013 r. na dzierżoniowskim rynku. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

1. Emilia Adamczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku);
  2. Bartek Dyszkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
  3. Karolina Niemczyk (Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie);
  4. Aleksandra Niemczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach);
  5. Kamil Kucharski (Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie);
  6. Paulina Oleszek (Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie) i Ada Mazurek (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie).

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Emilia Adamczyk - I miejsceKarolina Niemczyk - III miejsceAleksandra Niemczyk - IV miejscePatrycja WłodekLaureaci Konkursu - Europejskie Słoneczne Dni