2013-05-07

Nowy sprzęt dla sołectw

W dniu 26.04.2013r. dokonano odbioru końcowego zadania pn: "Zakup sprzętu umożliwiającego społecznościom lokalnym organizację na terenie Gminy Dzierżoniów przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym i integracyjnym".

W ramach zadania zakupiono 5 sztuk pawilonów namiotowych, 28 kompletów zestawów piknikowych oraz 2 rzutniki multimedialne i ekran dla wsi Jodłownik, Kiełczyn, Myśliszów, Owiesno, Piława Dolna, Tuszyn, Uciechów i Włóki.

Zakupiony sprzęt stanowi wyposażenie 6 sal wiejskich i innych obiektów publicznych, a służyć będzie mieszkańcom gminy Dzierżoniów do realizacji wielu oddolnych inicjatyw.

Inwestycja współfinansowana jest w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla małych projektów tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia tej osi.

Koszt zadania 17.892,42 zł brutto. Dofinansowanie inwestycji wyniosło 80% kosztów kwalifikowanych, tj. 11.637,00 zł