2007-09-26

Widowisko historyczne w Owieśnie

Lokalna Grupa Działania „Ślężanie”, Fundacja Zamek Chudów i Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów wspólnie z mieszkańcami Owiesna zorganizowały w sobotę 22 września widowisko historyczne w Owieśnie przy ruinach starego zamku.

Plenerowy spektakl rozpoczęła o godz. 19.00 inscenizacja walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Legnickiej., które zeprezentowało zabawne scenki z życia rycerza. Następnie Joanna Lamparska wystąpiła z opowieścią na temat tajemnic zamku i templariuszy. Z kolei Tomasz Śnieżek – przewodnik sudecki opowiedział historie gorącej krwi i zdradzie w Owieśnie. Pokaz zakończyła historyczna inscenizacja plenerowa światło – dźwięk przygotowana przez Teatr Prawdziwy z Bielawy i mieszkańców Owiesna. Po spektaklu goście wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku i brali autografy od znanej dziennikarki Joanny Lamparskiej na zakupionych na przygotowanym stoisku książkach jej autorstwa. Spektakl zgromadził ponad 300 osób, które w ciekawy sposób zapoznały się z przeszłością Owiesna. Impreza została sfinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania „Ślężanie” w ramach programu Leader + „Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa „Ślężanie"