2007-09-20

Widowisko historyczne w Owieśnie

Gmina Dzierżoniów, Fundacja „Zamek Chudów”, oraz mieszkańcy Owiesna zapraszają na widowisko historyczne w Owieśnie przy ruinach starego zamku 22 września 2007 r (sobota), godz. 19.00

Program:

• 19.00 - przywitanie gości
  • 19.15 - inscenizacja walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Legnickiej
  • 19.35 - wystąpienie Joanny Lamparskiej z opowieścią na temat tajemnic zamku i templariuszy.
  • 19.55 - "Gorąca krew i zdrada czyli opowieść z Owiesna" - wystąpienie przewodnika sudeckiego Tomasza Śnieżka
  • 20.05 - historyczna inscenizacja plenerowa światło - dźwięk przygotowana przez Teatr Prawdziwy z Bielawy i mieszkańców Owiesna.
  • 20.35 - wspólne ognisko z kiełbaskami
Impreza została sfinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie" w ramach Pilotażowego Programu Leader + "Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa "Ślężanie"