2013-03-27

"Jak ryby w wodzie - epizod czwarty"

W piątek 22 marca 2013r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się już po raz czwarty Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku oraz Gmina Dzierżoniów. Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja pływania wśród uczniów gminnych placówek oświatowych.

W zawodach udział wzięły reprezentacje czterech szkół gminy Dzierżoniów:

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach,
  • Szkoła Podstawowa w Tuszynie,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.

W sumie w zawodach wzięło udział 56 uczniów. Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach (w zależności od umiejętności pływackich i wieku).

Wyniki zawodów:

konkurencja nr 1 - wyławianie przedmiotów z dna brodzika
  • I miejsce - Patryk Chowański (ZSzP Ostroszowice)
  • II miejsce - Oliwier Powązka (ZSzP Mościsko)
  • III miejsce - Iga Kostan (ZSzP Ostroszowice)
    konkurencja nr 2 - 2 x 12m strzałka na grzbiecie - strzałka na piersiach (kl. I, dziewczęta)
  • I miejsce - Małgorzata Pisarewicz (ZSzP Mościsko)
  • II miejsce - Julia Majcherkiewicz (ZSzP Ostroszowice )
  • III miejsce - Nikola Przygodzka (ZSzP Ostroszowice)
    konkurencja nr 3 - 2 x 12m strzałka na grzbiecie - strzałka na piersiach (kl. I, chłopcy)
  • I miejsce - Mikołaj Łazarczyk (ZSzP Ostroszowice)
  • II miejsce - Wojciech Wojewódzki (ZSzP Ostroszowice)
  • III miejsce - Jakub Rosiak (ZSzP Osroszowice)
    konkurencja nr 4 - 2 x 12m st. grzbietowym - st. dowolnym (kl. II, III, dziewczęta)
  • I miejsce - Sylwia Ścisłowska (ZSzP Mościsko)
  • II miejsce - Małgorzata Chachołek (ZSzP Ostroszowice)
  • II miejsce - Martyna Kiełbasa (ZSzP Ostroszowice)
    konkurencja nr 5 - 2 x 12m st. grzbietowym - st. dowolnym ( kl. II, III, chłopcy)
  • I miejsce - Marcel Masłowski (ZSzP Piława Dolna)
  • II miejsce - Michał Lewandowski (ZszP Mościsko)
  • III miejsce - Aleksander Wilk (ZszP Mościsko)
    konkurencją nr 6 - 2 x 25m st. grzbietowym - st. dowolnym (kl. IV, V, dziewczęta)
  • I miejsce - Barbara Kasztelan (ZSzP Piława Dolna)
  • II miejsce - Katarzyna Nowakowska (SP Tuszyn)
  • III miejsce - Zuzanna Żygadło (ZSzP Piława Dolna)
    konkurencja nr 7 - 2 x 25m st. grzbietowym - st. dowolnym (kl. IV, V, chłopcy)
  • I miejsce - Damian Hamela (ZSzP Ostroszowice)
  • II miejsce - Dawid Orszulak (ZSzP Mościsko)
  • III miejsce - Jakub Chlipała (ZSzP Piława Dolna)
    konkurencja nr 8 - 2 x 25m st. grzbietowym - st. dowolnym (kl. VI, dziewczęta)
  • I miejsce - Weronika Gadomska (ZSzP Mościsko)
  • II miejsce - Natalia Krupiarz (ZSzP Ostroszowice )
  • III miejsce - Magdalena Helon (ZSzP Ostroszowice)
    konkurencja nr 9 - 2 x 25m st. grzbietowym - st. dowolnym (kl. VI, chłopcy)
  • I miejsce - Rafał Ścisłowski (ZszP Mościsko)
  • II miejsce - Jakub Dudka (ZSzP Mościsko)
  • III miejsce - Maciej Dudka (ZSzP Mościsko)
    konkurencja nr 10 - 4 x 25 sztafeta stylem dowolnym
  • I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej
  • II miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach
  • III miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku

W trakcie zawodów uczniowie, którzy ukończyli swoje konkurencje nie mogli narzekać na nudę, gdyż przewidziana była dla nich niespodzianka - "intro-nurkowanie". Każdy uczeń mógł popływać w profesjonalnym sprzęcie do płetwonurkowania i poczuć piękno podwodnego świata. Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych i sztafety drużynowej. Uroczystego wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I-III dokonała zastępca wójta Jolanta Zarzeka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak oraz koordynator i sędzia główny zawodów Grzegorz Różycki. Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów za zajecie I miejsca w punktacji drużynowej zdobyła reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Dziękujemy serdecznie wójtowi gminy Dzierżoniów za objęcie zawodów swoim patronatem oraz ufundowanie pucharu, a firmie "Dive Team Bielawa" za możliwość przeżycia przez uczestników zawodów niesamowitej i ekscytującej przygody podwodnej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w zawodach i zapraszamy za rok !!!