AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-01-24

Obowiązek odśnieżania chodników

grafika-Obowiązek odśnieżania chodników

Przypominamy, że właściciele posesji zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2022 poz.2519 ze zm.) zapewniają utrzymanie czystości i porządku również poprzez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych (chodników) położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taką drogę uznaje się również wydzieloną część drogi publicznej przeznaczoną do ruchu pieszych położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Obowiązek odśnieżania chodników
2023-01-24

XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów

grafika-XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów

W sierpniu nasza gmina wraz z Powiatem Dzierżoniowskim będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. W tegorocznej - XXXIV edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów
2023-01-24

"Mali kolędnicy" wystąpili w Kiełczynie

grafika-"Mali kolędnicy" wystąpili w Kiełczynie

20 stycznia 2023 r. pałac w Kiełczynie zamienił się w salę koncertową. Wystąpił w nim bowiem chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie powstały w ramach projektu Most The Music. Projekt realizuje Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta na zlecenie gminy Dzierżoniów.

"Mali kolędnicy" wystąpili w Kiełczynie