2022-02-28

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

grafika-Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Gmina Dzierżoniów dołącza do akcji pomocowej dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku napaści Rosji na ich kraj. Główną jednostką koordynującą akcję zbierania darów będzie Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy
2022-02-28

Specjalny fundusz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie

grafika-Specjalny fundusz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie

W powiecie dzierżoniowskim został uruchomiony specjalny fundusz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Na wydzielony numer konta można wpłacać datki - koniecznie z dopiskiem "Pomoc dla Ukrainy".

Specjalny fundusz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie
2022-02-25

Ważne! Spektakl "Moralność pani Dulskiej" przeniesiony na 3 kwietnia

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że spektakl "Moralność pani Dulskiej" w wykonaniu mieszkańców Ostroszowic zaplanowany na 27 lutego został przeniesiony. Nowy termin to niedziela 3 kwietnia 2022 r., godz. 15:00. Wydarzenie odbędzie się w dzierżoniowskim Kinie "Zbyszek". O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

2022-02-24

Kolejny etap prac w zabytkowym pałacu w Kiełczynie

grafika-Kolejny etap prac w zabytkowym pałacu w Kiełczynie

Pałac w Kiełczynie to obiekt o dużym potencjale w zakresie dziedzictwa kulturowego. Odgrywa też niebagatelne znaczenie w historii gminy Dzierżoniów. 23 lutego wójt Marek Chmielewski podpisał umowę z wykonawcą kolejnego etapu zadania pn. "Rewitalizacja zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn".

Kolejny etap prac w zabytkowym pałacu w Kiełczynie
2022-02-21

Dzień Kresowiaka w Łagiewnikach

grafika-Dzień Kresowiaka w Łagiewnikach

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wziął udział w obchodach Dnia Kresowiaka, które odbyły się 20 lutego 2022 r. w Łagiewnikach.

Dzień Kresowiaka w Łagiewnikach
2022-02-18

Nowy sprzęt szkoleniowy dla OSP Ostroszowice

grafika-Nowy sprzęt szkoleniowy dla OSP Ostroszowice

Strażacy z Ostroszowic wzbogacili się kilka dni temu o średni zestaw do pozoracji ran. Zestaw służy przede wszystkim do wizualizacji obrażeń, jakie mogą wystąpić na ciele osoby poszkodowanej.

Nowy sprzęt szkoleniowy dla OSP Ostroszowice
2022-02-18

Uciechów w Radiu Wrocław

grafika-Uciechów w Radiu Wrocław

Mieszkańcy Uciechowa na czas załatwiania spraw urzędowych, ważnego spotkania czy zakupów, mogą zostawiać swoje pociechy w świetlicy działającej przy bibliotece.

Uciechów w Radiu Wrocław
2022-02-10

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

grafika-Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

W sierpniu, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli, nasza gmina już po raz siódmy będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznej - XXXIII edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem
2022-02-09

Nabór kandydatów do robót publicznych

grafika-Nabór kandydatów do robót publicznych

Gmina Dzierżoniów ogłasza nabór kandydatów do pracy w ramach robót publicznych. Osoby zainteresowane podjęciem pracy powinny złożyć podanie, w którym należy podać swoje dane osobowe, wykształcenie oraz przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

Nabór kandydatów do robót publicznych
2022-02-09

PILNE! Zmiana terminu Biegu Gwarków!

grafika-PILNE! Zmiana terminu Biegu Gwarków!

Z uwagi na dynamiczną sytuację pogodową (temperatura rośnie i tak ma pozostać) zarząd Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich postanowił dziś przesunąć termin wydarzenia. Start już od najbliższego piątku 11 lutego!

PILNE! Zmiana terminu Biegu Gwarków!
2022-02-04

Stowarzyszenie "PRYZMAT" dla niepełnosprawnych

grafika-Stowarzyszenie "PRYZMAT" dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "PRYZMAT" zrealizowało projekt pt. "Działamy Aktywnie" współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wsparty z dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Stowarzyszenie "PRYZMAT" dla niepełnosprawnych
2022-02-04

Koniec tygodnia bogaty w spotkania

grafika-Koniec tygodnia bogaty w spotkania

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski spotkał się 4 lutego z Wicewojewodą Dolnośląskim Jarosławem Kresą. Wśród tematów spotkania były bieżące sprawy gminy, a także inwestycje realizowane z rządowego funduszu "Polski Ład" oraz zakres potrzeb, które znajdą się w nowym naborze.

Koniec tygodnia bogaty w spotkania
2022-02-03

Spotkanie z posłanką Moniką Wielichowską

grafika-Spotkanie z posłanką Moniką Wielichowską

Wójt Marek Chmielewski spotkał się 3 lutego z posłanką na Sejm RP Moniką Wielichowską. W trackie spotkania, które odbyło się w Urzędzie Gminy Dzierżoniów, omówiona została bieżąca sytuacja naszej gminy, potrzeby mieszkańców i ich oczekiwania. Rozmowy dotyczyły m.in. problemów ze sfinansowaniem bieżących kosztów utrzymania infrastruktury gminnej.

Spotkanie z posłanką Moniką Wielichowską
2022-02-01

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

grafika-WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach po raz kolejny włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie gminny sztab WOŚP mieścił się w siedzibie placówki.

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach