2021-06-09

grafika-Włóki zwycięzcą konkursu "Kreatywne Sołectwo". Tytuł "Supersołectwa" dla Jodłownika

Sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich z gminy Dzierżoniów spotkali się we wtorek 8 czerwca w Uciechowie, aby podsumować kolejny rok pracy. Ze względu na pandemię koronawirusa rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo" odbyło się w innej niż dotychczas formule i zostało połączone z comiesięczną naradą sołtysów. Lokalni liderzy walczyli również o tytuł "Supersołectwa" w turnieju minigolfa.

2021-06-09

Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki!

grafika-Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki!

Wiesz gdzie znajduje się szczyt Żmij? A może nie słyszałeś o szczycie Malinowa? Góry Sowie to nie tylko Wielka Sowa. Odkryj je tego lata podczas fantastycznej przygody, zbierając doświadczenia i wspomnienia. W książeczce weryfikacyjnej "Znam Góry Sowie" znajdziesz ponad 40 miejsc, które zachwycają, a przede wszystkim pozwalają odkryć mniej znane zakątki Gór Sowich.

Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki!

PoczytajMY!

grafika-PoczytajMY!

PoczytajMy to program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach i świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które zachęcają dzieci i młodzież do czytania.

PoczytajMY!