2021-05-28

Kolejne środki z KSOW dla mieszkańców gminy Dzierżoniów

grafika-Kolejne środki z KSOW dla mieszkańców gminy Dzierżoniów

Ponad 56 tys. zł - to kwota, jaką gmina Dzierżoniów pozyskała na realizację kolejnego przedsięwzięcia ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Projekt pn. "Między Ślężą a Sową - wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o walory turystyczne regionu" realizowany będzie wspólnie z gminą Pieszyce, Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji Wsi Przystań Mościsko.

Kolejne środki z KSOW dla mieszkańców gminy Dzierżoniów
2021-05-26

grafika-Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej oraz opracowanie materiałów promocyjnych. Zapraszamy na szkolenia

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zaprasza na bezpłatne szkolenia dla zainteresowanych złożeniem wniosku o przyznanie pomocy na podjęcie działalności gospodarczej, a także na opracowanie publikacji i materiałów informacyjno-promocyjnych (np. foldery promocyjne, tablice informacyjne, strony internetowe, ulotki, mapy, plany, monografie i inne).

2021-05-21

Na sprzedaż udział w działce w Tuszynie

grafika-Na sprzedaż udział w działce w Tuszynie

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 21.05.2021 r. do 11.06.2021 r. informacja o sprzedaży udziału 3/12 części w działce nr 345 położonej w obrębie Tuszyn.

Na sprzedaż udział w działce w Tuszynie
2021-05-19

W czwartek zawyją syreny alarmowe

grafika-W czwartek zawyją syreny alarmowe

20 maja w całym kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE-SAREX-21, w których udział wezmą Siły Zbrojne RP oraz administracja publiczna. W związku z tym na terenie gminy Dzierżoniów zostaną uruchomione syreny alarmowe. Wyemitowane zostaną również sygnały "Ogłoszenie alarmu" oraz "Odwołanie alarmu".

W czwartek zawyją syreny alarmowe
2021-05-18

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

grafika-Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie "Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego", "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej", "Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym" oraz "Turystyki i krajoznawstwa".

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych
2021-05-14

Działka w Roztoczniku na sprzedaż

grafika-Działka w Roztoczniku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 14.05.2021 r. do 04.06.2021 r. informacja dotycząca sprzedaży działki nr 332 położonej w obrębie Roztocznik

Działka w Roztoczniku na sprzedaż
2021-05-14

Działka w Mościsku przeznaczona do użyczenia

grafika-Działka w Mościsku przeznaczona do użyczenia

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 14.05.2021 r. do 04.06.2021 r. informacja dotycząca nieruchomości położonych w Mościsku, przeznaczonych do użyczenia.

Działka w Mościsku przeznaczona do użyczenia
2021-05-13

Intensywne opady deszczu i podtopienia. Informacja dla mieszkańców

W związku z wczorajszymi intensywnymi opadami deszczu oraz lokalnymi podtopieniami, mieszkańcy gminy Dzierżoniów, których mieszkania lub domy zostały zalane, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów - nr telefonu: 74 832 56 60.

2021-05-12

Przeciwdziałanie alkoholizmowi i zwalczanie narkomanii - konkurs ofert

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Dzierżoniów w zakresie "Przeciwdziałania alkoholizmowi" i "Zwalczania narkomanii". Termin składania ofert upływa 7 czerwca 2021 r. Szczegóły w zakładce Współpraca z organizacjami pozarządowymi 2021.

2021-05-10

Nieruchomość w Ostroszowicach na sprzedaż

grafika-Nieruchomość w Ostroszowicach na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 od 10.05.2021 r. do 20.06.2021 r. została wywieszona informacja o nieruchomości położonej w Ostroszowicach, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu.

Nieruchomość w Ostroszowicach na sprzedaż

Podążaj szlakiem naszych atrakcji

grafika-Podążaj szlakiem naszych atrakcji

Wyzwania, ciekawostki o naszym regionie i dużo dobrej zabawy - wszystko to można odnaleźć w grze planszowej "Szlakiem naszych atrakcji". W publikacji przedstawione zostały najważniejszych atrakcje gminy Dzierżoniów i obszaru Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie". W skład LGD oprócz gminy Dzierżoniów wchodzą: Jordanów Śląski, Łagiewniki, Marcinowice, Mietków, Niemcza, Piława Górna i Sobótka.

Podążaj szlakiem naszych atrakcji

Działka w Mościsku na sprzedaż

grafika-Działka w Mościsku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 07.05.2021 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargowym działki nr 714 położonej w Mościsku.

Działka w Mościsku na sprzedaż

Działki w Ostroszowicach na sprzedaż

grafika-Działki w Ostroszowicach na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 07.05.2021 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargowym działek nr 230/4 oraz 230/3 położonych w Ostroszowicach.

Działki w Ostroszowicach na sprzedaż
2021-05-04

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

grafika-Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

Wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom OSP składam serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, siły i wytrwałości, a także zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka