2021-03-10

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - dodatkowy nabór na rachmistrzów

grafika-Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - dodatkowy nabór na rachmistrzów

Od 11 do 18 marca 2021 r. w gminie Dzierżoniów trwa dodatkowy nabór na rachmistrzów spisowych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Rachmistrzem może zostać osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiada co najmniej średnie wykształcenie i posługuje się językiem polskim w mowie i piśmie.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - dodatkowy nabór na rachmistrzów
2021-03-10

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

grafika-Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

W sierpniu, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli, nasza gmina już po raz szósty będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznej - XXXII edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem