2020-11-12

Przedstawiciele gminy Dzierżoniów uczcili Święto Niepodległości

grafika-Przedstawiciele gminy Dzierżoniów uczcili Święto Niepodległości

Z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka złożyli 10 listopada kwiaty pod obeliskiem w Tuszynie. Tradycyjne gminne obchody Święta Niepodległości nie odbyły się ze względu na trwającą pandemię koronawirusa.

Przedstawiciele gminy Dzierżoniów uczcili Święto Niepodległości
2020-11-12

Nowe życie pałacu w Piławie Dolnej

grafika-Nowe życie pałacu w Piławie Dolnej

Zakończył się remont części parterowej tzw. "Czerwonego pałacu" w Piławie Dolnej. Wyremontowana sala i pomieszczenia przyległe zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wkrótce będą służyły mieszkańcom sołectwa, członkom stowarzyszeń i zespołów folklorystycznych, a także podopiecznym Fundacji "Pokolorujmy Szarość" i uczniom Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy "Bajeczne Wzgórza".

Nowe życie pałacu w Piławie Dolnej