2020-08-31

Liderzy z Podkarpacia z wizytą w gminie Dzierżoniów

grafika-Liderzy z Podkarpacia z wizytą w gminie Dzierżoniów

Lokalni liderzy z Podkarpacia odwiedzili 28 sierpnia gminę Dzierżoniów, aby poznać oferty naszych wiosek tematycznych. Ich wybór padł na Owiesno - Wieś Okrągłego Zamku, Piławę Dolną - Wieś Magicznego Kamienia, Dobrocin - Wioskę Bajek i Legend oraz Uciechów - Wioskę Dobrego Humoru.

Liderzy z Podkarpacia z wizytą w gminie Dzierżoniów
2020-08-31

Uroczyste odsłonięcie pomnika we Włókach

grafika-Uroczyste odsłonięcie pomnika we Włókach

Na terenie przy Sali Integracji Społecznej we Włókach w sobotę 29 sierpnia uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony pierwszym polskim osadnikom, którzy po zakończeniu II wojny światowej przybyli do tej miejscowości.

Uroczyste odsłonięcie pomnika we Włókach
2020-08-28

Wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

grafika-Wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

We wtorek 22 września 2020 r. w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbędą się wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kadencję 2020 - 2023. Swój głos będzie można oddać w godzinach 15:00 - 16:00.

Wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego
2020-08-28

O inwestycjach na sesji Rady Gminy

grafika-O inwestycjach na sesji Rady Gminy

Inwestycje prowadzone przez gminę - stan ich zaawansowania, efektywność i wykorzystanie środków zewnętrznych były głównym tematem powakacyjnej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 27 sierpnia.

O inwestycjach na sesji Rady Gminy
2020-08-14

Utrudnienia w ruchu we Włókach

grafika-Utrudnienia w ruchu we Włókach

Informujemy, że w ramach inwestycji pn.: "Przebudowa drogi gminnej ul. Widokowej w miejscowości Włóki" od dnia 19.08.2020 r. rozpoczęte zostaną roboty drogowe i zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Utrudnienia w ruchu we Włókach
2020-08-13

"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

grafika-"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska wciąż się rozwija. W sierpniu do Sieci zostało przyjętych 8 nowych uczestników. Wśród nich znalazło się Gospodarstwo Rolne Szczypiorki państwa Szczypków z Tuszyna.

"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego
2020-08-12

Wyścigi kolarskie na terenie gminy

grafika-Wyścigi kolarskie na terenie gminy

Koniec bieżącego tygodnia będzie obfitował na terenie gminy Dzierżoniów w wydarzenia kolarskie. Od czwartku do soboty odbędzie się "SOWIOGÓRSKI TOUR" - Wyścig Kolarski Nadziei Olimpijskich Grupy Wyszehradzkiej w kategoriach junior oraz kobiety open.

Wyścigi kolarskie na terenie gminy
2020-08-12

"E-aktywni..."

grafika-"E-aktywni..."

Spotkaliśmy się dotychczas z pojęciami: aktywny rad, aktywny węgiel. Nadszedł czas, aby poznać pojęcie e-aktywni... Dotyczy ono aktywności elektronicznej mieszkańców gminy Dzierżoniów, których zapraszamy do udziału w projekcie "E-aktywni mieszkańcy Gminy Dzierżoniów".

"E-aktywni..."
2020-08-10

Jubileusz setnych urodzin

grafika-Jubileusz setnych urodzin

W sobotę Pan Tadeusz Bób, mieszkaniec Uciechowa obchodził piękny jubileusz 100. rocznicy urodzin. Z tej okazji serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia Szanownemu Jubilatowi, w imieniu całej społeczności gminy Dzierżoniów złożyli Wójt Gminy Marek Chmielewski oraz Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka.

Jubileusz setnych urodzin
2020-08-05

Wyłączenie wody w Nowiźnie

grafika-Wyłączenie wody w Nowiźnie

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w środę 5 sierpnia 2020 r. wystąpiła awaria sieci wodociągowej w Nowiźnie. W związku z tym zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców ul. Mostowej (budynki od 1 do 4) oraz ul. Długiej (budynki od 12 do 24) w Nowiźnie.

Wyłączenie wody w Nowiźnie
2020-08-04

Poznaj "Polski e-bazarek"

grafika-Poznaj "Polski e-bazarek"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą "Cudze chwalicie, swoje poznajcie", która promuje polskiebazarek.pl. Strona jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów - pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.

Poznaj "Polski e-bazarek"
2020-08-03

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

grafika-Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o dzierżawie nieruchomości gminnych położonych w Mościsku i Ostroszowicach w trybie przetargowym.

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy
2020-08-03

Lokal mieszkalny wraz z gruntem na sprzedaż

grafika-Lokal mieszkalny wraz z gruntem na sprzedaż

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Ostroszowicach przy ul. Bielawskiej 35/2 w trybie przetargowym.

Lokal mieszkalny wraz z gruntem na sprzedaż