2020-07-31

Złoty jubileusz naszych mieszkańców

grafika-Złoty jubileusz naszych mieszkańców

Trzynaście par z gminy Dzierżoniów świętowało 31 lipca swoje złote gody. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP wręczył jubilatom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Złoty jubileusz naszych mieszkańców
2020-07-30

Most w Mościsku zamknięty. Uwaga na zmianę organizacji ruchu

grafika-Most w Mościsku zamknięty. Uwaga na zmianę organizacji ruchu

W związku z remontem mostu przy ul. Kolejowej w Mościsku, od czwartku 30 lipca wprowadzona zostanie tam tymczasowa organizacja ruchu. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obecnie obowiązujących znaków drogowych. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Most w Mościsku zamknięty. Uwaga na zmianę organizacji ruchu
2020-07-28

W sobotę zawyją syreny alarmowe

grafika-W sobotę zawyją syreny alarmowe

W sobotę 1 sierpnia na terenie gminy Dzierżoniów zawyją syreny alarmowe. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania, a jednocześnie upamiętnienie 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W sobotę zawyją syreny alarmowe
2020-07-22

Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie

grafika-Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie

Na wniosek gminy Dzierżoniów ponad 63 tys. zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej trafi do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie
2020-07-22

Na rowerze przez gminę Dzierżoniów

grafika-Na rowerze przez gminę Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów to podgórska okolica, która rozciąga się od malowniczych Gór Sowich, poprzez pełne przyrodniczych skarbów Wzgórza Kiełczyńskie, aż po tajemniczy Masyw Ślęży. Nasze tereny są wyjątkowo atrakcyjne dla rowerzystów - dlatego ruszamy z nowym cyklem: "Na rowerze przez gminę Dzierżoniów". Przygotowaliśmy dla Państwa trasę rowerową, która pozwoli nie tylko aktywnie spędzić jeden z weekendowych dni, ale i dowiedzieć się kilku ciekawostek o naszym regionie.

Na rowerze przez gminę Dzierżoniów
2020-07-21

"Produkt Polski". Kupuj świadomie

grafika-"Produkt Polski". Kupuj świadomie

W 2017 r. weszły w życie przepisy dające producentom możliwość wyróżniania produktów wyprodukowanych w naszym kraju z polskich surowców poprzez oznakowanie ich informacją "PRODUKT POLSKI". Dzięki temu konsumenci mają możliwość odnalezienia na sklepowej półce krajowego asortymentu.

"Produkt Polski". Kupuj świadomie
2020-07-20

Nowe wydanie gazety gminnej - sprostowanie

W najnowszym wydaniu (nr 3 (09) / 2020) gminnego biuletynu informacyjnego pt. "Stąd Jestem, Tu Mieszkam, Tu Chcę Żyć" na stronie 8 pojawił się błąd w tytule artykułu o pracach modernizacyjnych prowadzonych w remizie OSP w Roztoczniku. Tytuł powinien brzmieć: "Remiza OSP Roztocznik powiększy się". Przepraszamy za tę oczywistą omyłkę pisarską. Została ona już poprawiona w wersji elektronicznej biuletynu.

2020-07-17

Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim

grafika-Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim

Zapraszamy do podjęcia wyzwania pod hasłem "Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim" przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. W ramach wyzwania należy przejść pieszo wszystkie ścieżki edukacyjno-historyczno-przyrodnicze lub przejechać wszystkie trasy rowerowe, które znajdują się w naszym powiecie.

Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim
2020-07-16

Skorzystaj z Rejestru Danych Kontaktowych (RDK)

grafika-Skorzystaj z Rejestru Danych Kontaktowych (RDK)

W grudniu 2019 r. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Do tej pory do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.

Skorzystaj z Rejestru Danych Kontaktowych (RDK)
2020-07-16

Nabór na stanowisko bibliotekarza - filia w Piławie Dolnej

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta ogłasza nabór na stanowisko bibliotekarza w filii w Piławie Dolnej. Szczegóły na stronie internetowej biblioteki.

2020-07-10

Rodzinnie po parkach krajobrazowych Dolnego Śląska

grafika-Rodzinnie po parkach krajobrazowych Dolnego Śląska

Zapraszamy do odwiedzania parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego. Te cenne chronione obszary skrywają wiele tajemnic, są miejscem występowania ciekawych gatunków zwierząt i roślin, a także kuszą niezwykle urokliwymi krajobrazami.

Rodzinnie po parkach krajobrazowych Dolnego Śląska
2020-07-07

Dofinansowanie na wyposażenie sal wiejskich

grafika-Dofinansowanie na wyposażenie sal wiejskich

W ubiegłym tygodniu w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się konferencja, podczas której wyróżnionym gminom z subregionu wałbrzyskiego zostały wręczone promesy w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Dofinansowanie na wyposażenie sal wiejskich
2020-07-03

Ważne! Sprawdź, zanim złożysz wniosek o 300+

grafika-Ważne! Sprawdź, zanim złożysz wniosek o 300+

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przypomina, że wszystkie wnioski o świadczenia składa się do organu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania (adres zameldowania nie jest brany pod uwagę).

Ważne! Sprawdź, zanim złożysz wniosek o 300+
2020-07-01

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dzierżoniów został wywieszony od 1.07.2020 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, stanowiących własność gminy, położonych w obrębie Mościsko i Ostroszowice.