Uwaga kierowcy!

W związku z organizacją Dożynek Gminy Dzierżoniów w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. w Dobrocinie, na gminnych drogach transportu rolnego w okolicach boiska wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Festiwal Kolorów na Gnejsach we Włókach

grafika-Festiwal Kolorów na Gnejsach we Włókach

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów w sobotę 17 sierpnia na Gnejsach we Włókach, podczas trwającego tam pikniku rodzinnego, odbył się "Festiwal Kolorów".

Festiwal Kolorów na Gnejsach we Włókach

Umowa na budowę windy podpisana

grafika-Umowa na budowę windy podpisana

Powiat Dzierżoniowski zawarł z naszą gminą umowę na realizację projektu, w ramach którego w budynku po byłym Gimnazjum Gminnym przy ulicy Ząbkowickiej 70 w Dzierżoniowie zostanie wybudowana winda.

Umowa na budowę windy podpisana
2019-08-22

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

grafika-Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

Spadek liczby przestępstw i wykroczeń, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawa wizerunku policji to główne cele kolejnego planu działań priorytetowych dzielnicowego gminy Dzierżoniów. Tym razem działania obejmą okolice Gnejsów we Włókach. Potrwają do końca stycznia 2020 r.

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa
2019-08-20

Wyjątkowy wyjazd dla utalentowanych seniorów

grafika-Wyjątkowy wyjazd dla utalentowanych seniorów

Już we wrześniu mieszkańcy naszej gminy pojadą na wyjazd studyjny do Gogolina realizowany w ramach projektu "Sprawny, aktywny, potrzebny - aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym".

Wyjątkowy wyjazd dla utalentowanych seniorów
2019-08-19

Polsko-litewski projekt na Wyspie Koni w Ostroszowicach

grafika-Polsko-litewski projekt na Wyspie Koni w Ostroszowicach

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" zaprasza na pokaz wieńczący warsztaty realizowane w ramach projektu "Unknown trail/Nieznany szlak". Spotkanie odbędzie się w piątek 30 sierpnia o 20:00 na Wyspie Koni w Ostroszowicach.

Polsko-litewski projekt na Wyspie Koni w Ostroszowicach
2019-08-14

Bartosz Jurcewicz na mistrzostwach Europy

grafika-Bartosz Jurcewicz na mistrzostwach Europy

Mieszkaniec Ostroszowic Bartosz Jurcewicz uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Warszawie. Rywalizowali tam ze sobą najlepsi zawodnicy z 15 krajów: Holandii, Włoch, Belgii, Francji, Węgier, Niemiec, Czech, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Azerbejdżanu oraz Polski.

Bartosz Jurcewicz na mistrzostwach Europy
2019-08-13

Przypominamy o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie

Pomimo malejącej z roku na rok liczby przypadków wścieklizny u dzikich zwierząt, choroba ta w dalszym ciągu stanowi w naszym kraju zagrożenie dla zdrowia publicznego. W załączeniu komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie obowiązkowego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

2019-08-12

Jak postępować z martwymi zwierzętami domowymi? Komunikat Powiatowego lekarza Weterynarii<br />

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o procedurach obowiązujących podczas postępowania z martwymi zwierzętami domowymi. Zgodnie z obowiązującym prawem, właściciele muszą je przekazać do zakładu utylizacyjnego - bezpośrednio lub za pośrednictwem odpowiedniego podmiotu. Więcej informacji w komunikacie Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Działka na sprzedaż w Mościsku

grafika-Działka na sprzedaż w Mościsku

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o sprzedaży działki niezabudowanej nr 423/2 położonej w Mościsku. Przetarg odbędzie się w dniu 17.09.2019r.

Działka na sprzedaż w Mościsku

Działka na sprzedaż w Tuszynie

grafika-Działka na sprzedaż w Tuszynie

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o sprzedaży udziału 3/12 części w działce zabudowanej nr 345 położonej w Tuszynie. II przetarg odbędzie się w dniu 17.09.2019r.

Działka na sprzedaż w Tuszynie
2019-08-08

Gnejsy we Włókach nagrodzone w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

grafika-Gnejsy we Włókach nagrodzone w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów odnieśli kolejny sukces w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska". Tym razem pierwsze miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" kapituła konkursu przyznała projektowi "Nowe życie Gnejsów we Włókach", doceniając wielofunkcyjne zagospodarowanie terenu oraz zaangażowanie mieszkańców wsi.

Gnejsy we Włókach nagrodzone w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!
2019-08-01

Bartosz Jurcewicz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy

grafika-Bartosz Jurcewicz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy

Dzisiaj w Warszawie rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych, podczas których zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Europy w tej dyscyplinie. 30 lipca 2019 r. w Warszawie odbyło się ślubowanie Kadry Polski, do której powołanie otrzymał Bartosz Jurcewicz mieszkaniec Ostroszowic, zawodnik klubu LSWKS Złote Piony.

Bartosz Jurcewicz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy