2019-11-26

Spotkanie z bohaterami gminnych publikacji

grafika-Spotkanie z bohaterami gminnych publikacji

W tym roku gmina Dzierżoniów wydała dwie wyjątkowe publikacje. Pierwsza jest prawdziwą skarbnicą naszej kultury, historii i tradycji. Druga poświęcona została seniorom, którzy udowadniają, że pomimo wieku wciąż są sprawni, aktywni i zaangażowani. W czwartek o 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku odbędzie się spotkanie promujące obie książki, podczas którego będzie można spotkać ich bohaterów.

Spotkanie z bohaterami gminnych publikacji
2019-11-26

Zagrożenie wystąpienia afrykańskiego pomoru świń

grafika-Zagrożenie wystąpienia afrykańskiego pomoru świń

Powiatowy lekarz weterynarii w Dzierżoniowie informuje o zdecydowanym wzroście zagrożenia wystąpienia afrykańskiego pomoru świn na terenie województwa dolnośląskiego oraz powiatu dzierżoniowskiego w związku z ciągłym rozprzestrzenianiem sie choroby na terenie kraju, zarówno u dzików, jak również u trzody chlewnej, a w szczególności wystąpienia w ostatnim czasie przypadków zakażenia dzików w powiecie wschowskim i nowosolskim w województwie lubuskim.

Zagrożenie wystąpienia afrykańskiego pomoru świń