Kolejne prace w pałacu w Kiełczynie

grafika-Kolejne prace w pałacu w Kiełczynie

Gmina Dzierżoniów dokonała 4 listopada odbioru końcowego dachu oraz okien na parterze pałacu w Kiełczynie. Przedmiotem odbioru były przede wszystkim wzmocniona konstrukcja dachu wraz z nowo położoną dachówką oraz okna na parterze budynku.

Kolejne prace w pałacu w Kiełczynie

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

grafika-Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku, oprócz głównych gminnych uroczystości, własne obchody Święta Niepodległości zorganizowali mieszkańcy sołectw gminy Dzierżoniów. Patriotyczne spotkania i wieczornice odbyły się m.in. w Owieśnie, Roztoczniku i Uciechowie.

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

Droga w Książnicy przebudowana

grafika-Droga w Książnicy przebudowana

Prace na ulicy Leśnej w Książnicy dobiegły końca. W ramach inwestycji pn. "Przebudowa drogi w Książnicy (działki o numerach geodezyjnych 120, 97, 64 obręb Książnica)" na odcinku o dł. 0,3 km wykonano nową nawierzchnię bitumiczną oraz inne prace towarzyszące wraz z oczyszczeniem rowu.

Droga w Książnicy przebudowana

Sukces uczniów w powiatowym konkursie języka angielskiego

grafika-Sukces uczniów w powiatowym konkursie języka angielskiego

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Halloween Escape Room" dla klas V-VI odbył się 30 października w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku: Zofia Skalna, Marcel Mazurkiewicz i Mateusz Góralski z kl. V, zdobywając I miejsce.

Sukces uczniów w powiatowym konkursie języka angielskiego