Kolejne prace w pałacu w Kiełczynie

grafika-Kolejne prace w pałacu w Kiełczynie

Gmina Dzierżoniów dokonała 4 listopada odbioru końcowego dachu oraz okien na parterze pałacu w Kiełczynie. Przedmiotem odbioru były przede wszystkim wzmocniona konstrukcja dachu wraz z nowo położoną dachówką oraz okna na parterze budynku.

Kolejne prace w pałacu w Kiełczynie

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

grafika-Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku, oprócz głównych gminnych uroczystości, własne obchody Święta Niepodległości zorganizowali mieszkańcy sołectw gminy Dzierżoniów. Patriotyczne spotkania i wieczornice odbyły się m.in. w Owieśnie, Roztoczniku i Uciechowie.

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

Droga w Książnicy przebudowana

grafika-Droga w Książnicy przebudowana

Prace na ulicy Leśnej w Książnicy dobiegły końca. W ramach inwestycji pn. "Przebudowa drogi w Książnicy (działki o numerach geodezyjnych 120, 97, 64 obręb Książnica)" na odcinku o dł. 0,3 km wykonano nową nawierzchnię bitumiczną oraz inne prace towarzyszące wraz z oczyszczeniem rowu.

Droga w Książnicy przebudowana
2019-11-14

grafika-Konsultacje społeczne dla uczestników scalenia gruntów w Piławie Dolnej i Owieśnie

Starosta Dzierżoniowski oraz Wójt Gminy Dzierżoniów zapraszają mieszkańców wsi Piława Dolna oraz Owiesno do udziału w konsultacjach społecznych zorganizowanych w dniu 19 listopada o godz. 15:00 w sali wiejskiej przy ul. Głównej 28. Tematem spotkania będą rozwiązania techniczne w zakresie dróg (dróg transportu rolnego nr 1, 2, 3, 4, 5 oraz lokalizacja zjazdów na działki przyległe).

2019-11-13

W Marianówku powstanie stacja meteorologiczna

grafika-W Marianówku powstanie stacja meteorologiczna

W Marianówku jeszcze w tym roku powstanie automatyczna stacja meteorologiczna do monitoringu suszy rolniczej. Porozumienie w sprawie sfinansowania kosztów zakupu i montażu stacji zawarły wszystkie gminy powiatu dzierżoniowskiego, Dolnośląska Izba Rolnicza i Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o.

W Marianówku powstanie stacja meteorologiczna
2019-11-13

Obwieszczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

grafika-Obwieszczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Marszałek Województwa Dolnośląskiego informuje o sporządzeniu projektu uchwały sejmiku województwa dolnośląskiego w sprawie podziału województwa dolnośląskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodu łowieckiego do kategorii.

Obwieszczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego
2019-11-12

Ruszył nabór do Klubu Senior+ w Piławie Dolnej

grafika-Ruszył nabór do Klubu Senior+ w Piławie Dolnej

OPS Gminy Dzierżoniów zaprasza osoby nieaktywne zawodowo zamieszkujące na terenie gminy Dzierżoniów, które ukończyły 60 rok życia i są niesamodzielne, do udziału w zajęciach w Klubie Senior+. Nabór trwa od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2019 r.

Ruszył nabór do Klubu Senior+ w Piławie Dolnej
2019-11-12

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli 11 listopada w uroczystych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Tuszynie.

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości
2019-11-08

Niemieccy goście z wizytą we Włókach

grafika-Niemieccy goście z wizytą we Włókach

Delegacja z niemieckiej Brandenburgii w ubiegłym tygodniu odwiedziła nasz region na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Celem wizyty niemieckich liderów było poznanie najciekawszych miejsc naszego województwa - w tym tych nagrodzonych w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska".

Niemieccy goście z wizytą we Włókach
2019-11-08

Udział w nieruchomości w Owieśnie

grafika-Udział w nieruchomości w Owieśnie

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 od 8.11.2019 r. została wywieszona informacja dotycząca sprzedaży udziału (w 1/16 części) w nieruchomości zabudowanej nr 357 położonej w Owieśnie nr 23.

Udział w nieruchomości w Owieśnie
2019-11-06

Podsumowanie unihokejowych zmagań

grafika-Podsumowanie unihokejowych zmagań

"Igrzyska Dolnego Śląska w unihokeju uważam za zamknięte". Takie słowa można było usłyszeć 31 października w hali OSiR-u w Dzierżoniowie po wręczeniu medali zwycięskim drużynom po ostatnim finale wojewódzkim w unihokeju.

Podsumowanie unihokejowych zmagań

Nabór na stanowisko

grafika-Nabór na stanowisko

Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Dzierżoniów ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Księgowego w ZGK.

Nabór na stanowisko

Harmonogram polowań zbiorowych

grafika-Harmonogram polowań zbiorowych

Koło Łowieckie "Orzeł" w Świdnicy podaje do wiadomości harmonogram polowań zbiorowych w sezonie 2019/2020 na wszystkich obwodach dzierżawionych przez Koło Łowieckie.

Harmonogram polowań zbiorowych

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Piastowskiej 1 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dzierżoniów został wywieszony od 4.11.2019 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, stanowiących własność gminy, położonych w obrębie Piława Dolna.