Gmina Dzierżoniów

tu mieszkam,
      tu chcę żyć

2019-01-18

"Park pod uciechowską lipą" najlepszy w województwie

grafika-"Park pod uciechowską  lipą" najlepszy w województwie

Znamy już laureatów pierwszego etapu II edycji ogólnopolskiego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa". Miło nam poinformować, że projekt "Park pod uciechowską lipą - wspólna praca, wspólna odpowiedzialność" został uznany za najlepszą inicjatywę w województwie dolnośląskim!

"Park pod uciechowską  lipą" najlepszy w województwie
2019-01-17

Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe

grafika-Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące uprawy konopi przemysłowych, które odbędzie się 22.01.2019 r. w Ziębicach. Szczegóły na załączonym plakacie.

Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe
2019-01-17

Nowe radiowozy dla dzierżoniowskiej policji

grafika-Nowe radiowozy dla dzierżoniowskiej policji

Gmina i miasto Dzierżoniów, mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa swoich mieszkańców, wsparły finansowo zakup nowych radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Jeden z dwóch przekazanych samochodów trafi do dzielnicowych i na co dzień będzie wykorzystywany do patrolowania terenu m.in. naszej gminy.

Nowe radiowozy dla dzierżoniowskiej policji
2019-01-16

WOŚP zagrała w Ostroszowicach

grafika-WOŚP zagrała w Ostroszowicach

Kolejny raz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstał tam gminny sztab Orkiestry. Już od samego rana w niedzielę 13 stycznia wolontariusze kwestowali na rzecz WOŚP zarówno w Ostroszowicach, jak i w okolicznych miejscowościach.

WOŚP zagrała w Ostroszowicach
2019-01-16

Sołtysi podsumowali mijającą kadencję

grafika-Sołtysi podsumowali mijającą kadencję

Sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich z terenu gminy Dzierżoniów spotkali się 15 stycznia na ostatniej w tej kadencji naradzie. Spotkanie było okazją do podziękowania gospodarzom wsi za ich dotychczasową pracę.

Sołtysi podsumowali mijającą kadencję
2019-01-11

Wsparcie finansowe dla uzdolnionych sportowców

grafika-Wsparcie finansowe dla uzdolnionych sportowców

Gmina Dzierżoniów od wielu lat wspiera młodych sportowców, przyznając stypendia, nagrody i wyróżnienia za specjalne osiągnięcia. O tego rodzaju wsparcie finansowe można się ubiegać również w tym roku. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2019 r.

Wsparcie finansowe dla uzdolnionych sportowców
2019-01-09

Zapraszamy na Koncert Kolęd w Mościsku

grafika-Zapraszamy na Koncert Kolęd w Mościsku

Macieje, Uciecho-Wianki, Katarzynki, New Folk, Pojana, Cord, Con Moto oraz Schola Światełka Pana z Przedborowej wystąpią podczas tradycyjnego gminnego Koncertu Kolęd. Zapraszamy w niedzielę 20 stycznia o 15:00 do Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku.

Zapraszamy na Koncert Kolęd w Mościsku
2019-01-09

Wybory sołtysów - sołeckie komisje wyborcze

grafika-Wybory sołtysów - sołeckie komisje wyborcze

W związku z wyborami sołtysów gminy Dzierżoniów, które odbędą się 20 stycznia 2019 r., zamieszczamy zarządzenie Wójta Gminy Dzierżoniów dotyczące powołania składów sołeckich komisji wyborczych.

Wybory sołtysów - sołeckie komisje wyborcze
2019-01-07

Polowania na terenie gminy Dzierżoniów

grafika-Polowania na terenie gminy Dzierżoniów

Koło Łowieckie "Sokół" informuje, że na terenie gminy Dzierżoniów w miesiącu styczniu zostaną zorganizowane dodatkowe polowania wielkoobszarowe. Szczegółowe informacje w załączniku przesłanym przez koło łowieckie.

Polowania na terenie gminy Dzierżoniów
2019-01-07

Nabór kandydatów do robót publicznych

grafika-Nabór kandydatów do robót publicznych

Gmina Dzierżoniów w 2019 roku będzie organizowała roboty publiczne. Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, o zatrudnienie w ramach robót publicznych mogą ubiegać się bezrobotni, którzy maja ustalony drugi profil pomocy.

Nabór kandydatów do robót publicznych
2019-01-04

Wybory sołtysów - zarejestrowani kandydaci

grafika-Wybory sołtysów - zarejestrowani kandydaci

W związku z wyborami sołtysów gminy Dzierżoniów, które odbędą się 20 stycznia 2019 r., przedstawiamy obwieszczenie Wójta Gminy Dzierżoniów o zarejestrowanych kandydatach na sołtysów.

Wybory sołtysów - zarejestrowani kandydaci
2019-01-03

Zmiana stawek za odbiór odpadów w 2019 roku

grafika-Zmiana stawek za odbiór odpadów w 2019 roku

Od 1 stycznia 2019 r. zmianie ulegają stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego zrzeszającego: gminę miejską Dzierżoniów, gminę wiejską Dzierżoniów oraz miasto i gminę Niemcza.

Zmiana stawek za odbiór odpadów w 2019 roku
2019-01-03

Informacja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

grafika-Informacja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, że w 2019 r. posiedzenia komisji będą się odbywały w każdą ostatnią środę miesiąca, z wyjątkiem grudnia (wtedy posiedzenie odbędzie się w przedostatnią środę miesiąca).

Informacja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych