Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

grafika-Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do wymiany starych kotłów, że liczba przyjętych wniosków na godzinę 8:00 dnia 21.05.2019 r. wyczerpała środki finansowe przeznaczone w budżecie Gminy Dzierżoniów na realizację zadania.

Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

grafika-Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

W cieniu drzew, tuż przy ruinach zamku w Owieśnie, odbył się po raz trzynasty obrzęd nocy świętojańskiej. 15 czerwca podczas Spotkań z Kulturą i Historią na Zamku w Owieśnie każdy mógł poczuć jak rycerz lub dama.

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie
2019-06-18

Nie zabierajmy dzikich zwierząt z lasu!

grafika-Nie zabierajmy dzikich zwierząt z lasu!

Maj i czerwiec to czas kocenia się saren. Spacerując po lesie, możemy natknąć się na młode sarenki, przy których nie ma ich matki. Koźląt nie należy ruszać, ale pozostawić je w spokoju. Nasza "pomoc" zazwyczaj może zwierzętom tylko zaszkodzić.

Nie zabierajmy dzikich zwierząt z lasu!

Na Dzień Dziecka do Warszawy

grafika-Na Dzień Dziecka do Warszawy

Uczniowie klasy 6b ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie wraz ze swoim wychowawcą Jarosławem Pawlaczkiem i opiekunkami Natalią Czech i Justyną Piszko 1 czerwca udali się na wycieczkę do Warszawy.

Na Dzień Dziecka do Warszawy