Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarło dwóch działaczy sportowych i liderów społeczności lokalnej gminy: Stanisław Gładysz - w latach 1999-2009 sołtys Owiesna i prezes LKS "Błękitni" Owiesno oraz Stefan Michałek - w latach 1995-2006 sołtys Tuszyna i wieloletni prezes LKS "Victoria" Tuszyn.

Pogrzeb Stanisława Gładysza odbędzie się we wtorek o 13:00 w Kościele pw. św. Trójcy w Owieśnie, a Stefana Michałka w środę o 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem w Kiełczynie.

Rodzinie i najbliższym Zmarłych wyrazy wielkiego współczucia oraz najszczersze kondolencje składają:

Władze gminy Dzierżoniów wraz z pracownikami urzędu
Przewodniczący oraz radni Rady Gminy Dzierżoniów
Sołtysi Gminy Dzierżoniów

Magiczna noc w Owieśnie

grafika-Magiczna noc w Owieśnie

Spotkaniom z kulturą i historią na zamku w Owieśnie połączonym z tradycyjnymi obrzędami nocy świętojańskiej zawsze towarzyszy wyjątkowy, baśniowy klimat. W sobotę 16 czerwca po raz kolejny każdy mógł się poczuć jak rycerz lub średniowieczna dama.

Magiczna noc w Owieśnie

Termomodernizacja w Gimnazjum Gminnym

grafika-Termomodernizacja w Gimnazjum Gminnym

Rozpoczęto kolejną inwestycję w ramach wspólnego przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Tym razem termomodernizacji poddany zostanie budynku Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie.

Termomodernizacja w Gimnazjum Gminnym