2018-06-15

Konsultacje strategii "Sudety 2030"

grafika-Konsultacje strategii "Sudety 2030"

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony wałbrzyski i jeleniogórski (NUTS 3).

Konsultacje strategii "Sudety 2030"

Przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie

grafika-Przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie

W tym roku zostanie zrealizowany kolejny etap przebudowy drogi powiatowej nr 3009D prowadzącej z Dzierżoniowa do Kiełczyna. Obejmie on m.in. budowę brakujących chodników na dwóch odcinkach w Tuszynie i na jednym odcinku we Włókach o łącznej długości 1,7 km oraz wykonanie w tych miejscach nowej, poszerzonej nawierzchni jezdni i odtworzenie systemu odwodnienia.

Przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie
2018-06-15

W środę i czwartek brak wody w niektórych miejscowościach

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w środę 20 czerwca 2018 r. w godzinach 9:00 - 13:00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców Uciechowa. Z kolei w czwartek 21 czerwca w godz. 8:00 - 13:00 wody nie będą mieli mieszkańcy: Tuszyna (nr 50 - 61), Kiełczyna, Książnicy oraz Jędrzejowic. W tym czasie woda będzie dostarczana beczkowozem.

Edukacja do starości. Podsumowanie projektu

grafika-Edukacja do starości. Podsumowanie projektu

Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia się, do której należy m.in. gmina Dzierżoniów, podczas uroczystej gali w Świdnicy podsumowała 13 czerwca program "Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni".

Edukacja do starości. Podsumowanie projektu