AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-06-29

Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji

grafika-Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji

Rozwój turystyki i działalność kulturalna na terenie gminy były głównym tematem czerwcowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 28 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku.

Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji
2018-06-29

Dobry Start w gminie Dzierżoniów

grafika-Dobry Start w gminie Dzierżoniów

Program "Dobry Start" to jednorazowe świadczenie wypłacane na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Przysługuje raz w roku na rozpoczęcie roku szkolnego, dla dzieci - do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do 24 roku życia.

Dobry Start w gminie Dzierżoniów
2018-06-28

Z wizytą u czeskich partnerów

grafika-Z wizytą u czeskich partnerów

XXX edycja międzynarodowego festiwalu folklorystycznego "Cermenske Slavnosti" była okazją do kolejnego spotkania z przedstawicielami naszej partnerskiej gminy Dolni Cermna. Delegacja gminy Dzierżoniów gościła w Czechach na zaproszenie starosty Petra Helekala.

Z wizytą u czeskich partnerów
2018-06-28

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

grafika-Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

Na terenie naszej gminy gościliśmy we wtorek przedstawicieli samorządu i różnych instytucji publicznych z terenu Ukrainy. Celem ich wizyty było poznanie naszych doświadczeń i dobrych praktyk m.in. w zakresie form wsparcia społeczności lokalnej.

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów
2018-06-28

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

grafika-Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

Uciechów walczy o tytuł "Najpiękniejszej Wsi" w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2018 r.". Gmina Dzierżoniów zgłaszając miejscowość doceniła zaangażowanie mieszkańców, działalność organizacji na wsi oraz elementy infrastruktury publicznej, jak "Skwerek uciechowskich osadników", "Park pod uciechowską lipą" czy Sala Kominkowa.

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"
2018-06-26

Nagrody dla najzdolniejszych

grafika-Nagrody dla najzdolniejszych

Zakończenie roku szkolnego to tradycyjnie czas na podsumowanie pracy uczniów w minionych 10 miesiącach. To również okazja do nagrodzenia tych najzdolniejszych - zarówno za sukcesy naukowe, jak i szczególne osiągnięcia sportowe.

Nagrody dla najzdolniejszych
2018-06-26

Ważna inwestycja WiK-u

grafika-Ważna inwestycja WiK-u

W kwietniu rozpoczęły się roboty budowlane, w ramach których zostanie wybudowany kolektor sanitarny grawitacyjno-ciśnieniowy wraz z dwoma przepompowniami ścieków. Szacowana długość kolektora to ok. 9,5 km - od oczyszczalni ścieków w Piławie Górnej, przez Piławę Dolną i Dzierżoniów, do oczyszczalni ścieków w Bielawie.

Ważna inwestycja WiK-u
2018-06-22

Udanych wakacji!

Udanych wakacji!

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji. Gratulujemy Wam również osiągniętych wyników. Z kolei dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół składamy serdeczne podziękowania za kolejny rok pracy. Życzymy Państwu, aby okres wakacyjny był dla Was czasem zasłużonego odpoczynku. Wielkie podziękowania należą się też rodzicom - za nieustające wsparcie i wkład w sukcesy edukacyjne swoich pociech.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów
Grzegorz Powązka

2018-06-21

Darmowa sterylizacja psów i kotów

grafika-Darmowa sterylizacja psów i kotów

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Bielawy zaprasza do skorzystania z bezpłatnego zabiegu sterylizacji kotek i suczek. Więcej informacji udzielają przedstawiciele organizacji - nr tel.: 669 969 106 lub 661 783 016.

Darmowa sterylizacja psów i kotów
2018-06-21

Na rowerach u czeskich przyjaciół

grafika-Na rowerach u czeskich przyjaciół

W ramach polsko-czeskiego projektu realizowanego z Mikroregionem Severo-Lanškrounsko grupa mieszkańców gminy Dzierżoniów pojechała w ubiegły weekend do Czech.

Na rowerach u czeskich przyjaciół
2018-06-19

Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

grafika-Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do wymiany starych kotłów, że liczba przyjętych wniosków wyczerpała środki finansowe przeznaczone w budżecie gminy Dzierżoniów na realizację zadania. W związku z tym przyjmowanie wniosków o udzielenie dotacji z budżetu gminy na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z ograniczeniem niskiej emisji zostaje wstrzymane. (§ 2 ust.2 załącznika do uchwały nr XLVIII/320/18 Rady Gminy Dzierżoniów z dnia 26 kwietnia 2018 roku w sprawie określenia zasad udzielania i rozliczania dotacji ze środków budżetu Gminy Dzierżoniów na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z ograniczeniem niskiej emisji.)

Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców
2018-06-19

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

grafika-Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 od 19.06.2018 r. został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, położonych w Ostroszowicach, Uciechowie, Roztoczniku i Włókach.

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy
2018-06-18

Kondolencje

Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarło dwóch działaczy sportowych i liderów społeczności lokalnej gminy: Stanisław Gładysz - w latach 1999-2009 sołtys Owiesna i prezes LKS "Błękitni" Owiesno oraz Stefan Michałek - w latach 1995-2006 sołtys Tuszyna i wieloletni prezes LKS "Victoria" Tuszyn.

Pogrzeb Stanisława Gładysza odbędzie się we wtorek o 13:00 w Kościele pw. św. Trójcy w Owieśnie, a Stefana Michałka w środę o 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem w Kiełczynie.

Rodzinie i najbliższym Zmarłych wyrazy wielkiego współczucia oraz najszczersze kondolencje składają:

Władze gminy Dzierżoniów wraz z pracownikami urzędu
Przewodniczący oraz radni Rady Gminy Dzierżoniów
Sołtysi Gminy Dzierżoniów

2018-06-18

Magiczna noc w Owieśnie

grafika-Magiczna noc w Owieśnie

Spotkaniom z kulturą i historią na zamku w Owieśnie połączonym z tradycyjnymi obrzędami nocy świętojańskiej zawsze towarzyszy wyjątkowy, baśniowy klimat. W sobotę 16 czerwca po raz kolejny każdy mógł się poczuć jak rycerz lub średniowieczna dama.

Magiczna noc w Owieśnie
2018-06-18

Termomodernizacja w Gimnazjum Gminnym

grafika-Termomodernizacja w Gimnazjum Gminnym

Rozpoczęto kolejną inwestycję w ramach wspólnego przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Tym razem termomodernizacji poddany zostanie budynku Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie.

Termomodernizacja w Gimnazjum Gminnym
2018-06-15

Konsultacje strategii "Sudety 2030"

grafika-Konsultacje strategii "Sudety 2030"

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony wałbrzyski i jeleniogórski (NUTS 3).

Konsultacje strategii "Sudety 2030"
2018-06-15

Przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie

grafika-Przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie

W tym roku zostanie zrealizowany kolejny etap przebudowy drogi powiatowej nr 3009D prowadzącej z Dzierżoniowa do Kiełczyna. Obejmie on m.in. budowę brakujących chodników na dwóch odcinkach w Tuszynie i na jednym odcinku we Włókach o łącznej długości 1,7 km oraz wykonanie w tych miejscach nowej, poszerzonej nawierzchni jezdni i odtworzenie systemu odwodnienia.

Przebudowa drogi we Włókach i Tuszynie
2018-06-15

W środę i czwartek brak wody w niektórych miejscowościach

W środę i czwartek brak wody w niektórych miejscowościach

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w środę 20 czerwca 2018 r. w godzinach 9:00 - 13:00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców Uciechowa. Z kolei w czwartek 21 czerwca w godz. 8:00 - 13:00 wody nie będą mieli mieszkańcy: Tuszyna (nr 50 - 61), Kiełczyna, Książnicy oraz Jędrzejowic. W tym czasie woda będzie dostarczana beczkowozem.

2018-06-15

Edukacja do starości. Podsumowanie projektu

grafika-Edukacja do starości. Podsumowanie projektu

Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia się, do której należy m.in. gmina Dzierżoniów, podczas uroczystej gali w Świdnicy podsumowała 13 czerwca program "Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni".

Edukacja do starości. Podsumowanie projektu
2018-06-14

Wójt Marek Chmielewski z prezentacją w Senacie

grafika-Wójt Marek Chmielewski z prezentacją w Senacie

W Senacie wręczono nagrody laureatom 16 edycji konkursu "Sołtys Roku" organizowanego przez redakcję "Gazety Sołeckiej" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Uroczystość, która odbyła się 11 czerwca, poprzedziła konferencja "Sołectwo, sołtys - kompetencje, obowiązki". Jedną z prezentacji podczas spotkania wygłosił Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Wójt Marek Chmielewski z prezentacją w Senacie
2018-06-14

Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków

grafika-Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków

Przedstawiciele sołectwa Piława Dolna wraz z Zastępcą Wójta Gminy Dzierżoniów Jolantą Zarzeką udali się 11 czerwca do Wrocławia, aby zapoznać się z propozycjami zagospodarowania terenu dwóch parków w Piławie Dolnej - przy ul. Spacerowej i Błotnistej.

Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków
2018-06-13

Zarząd Stowarzyszenia PSORW spotkał się w gminie Dzierżoniów

grafika-Zarząd Stowarzyszenia PSORW spotkał się w gminie Dzierżoniów

Jednym z najważniejszych tematów posiedzenia zarządu stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi była realizacja projektu "Pomysł na wieś - Sieć Najciekawszych Wsi elementem zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich" dofinansowanego ze środków KSOW. Gmina Dzierżoniów jest jednym z partnerów przedsięwzięcia.

Zarząd Stowarzyszenia PSORW spotkał się w gminie Dzierżoniów
2018-06-11

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy

grafika-Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy

Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów II kadencji zebrała się w czwartek 7 czerwca na pierwszym uroczystym posiedzeniu. Młodzi radni złożyli ślubowanie, wybrali swoje prezydium oraz powołali komisję rewizyjną.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy
2018-06-07

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

grafika-Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

"OZE bliżej nas" to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego, który został zorganizowany dla uczniów szkół z terenu gminy. 6 czerwca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów.

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego
2018-06-06

Fotowoltaika - zakończono ocenę złożonych wniosków

grafika-Fotowoltaika - zakończono ocenę złożonych wniosków

Niebawem na dachach domów jednorodzinnych mieszkańców gminy Dzierżoniów rozpocznie się montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych. Będzie to możliwe dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej w ramach projektu partnerskiego "Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska".

Fotowoltaika - zakończono ocenę złożonych wniosków
2018-06-06

Lokal w Jodłowniku na sprzedaż

grafika-Lokal w Jodłowniku na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów ma na sprzedaż lokal niemieszkalny położony w budynku Jodłownik 27. Przetarg odbędzie się 18.07.2018 r.

Lokal w Jodłowniku na sprzedaż
2018-06-05

Komisja oceniła estetykę wsi

grafika-Komisja oceniła estetykę wsi

Trwa kolejna edycja konkursu "Kreatywne Sołectwo". Powołana przez Wójta Gminy Dzierżoniów komisja odwiedziła 25 maja i 1 czerwca wszystkie miejscowości z terenu gminy. Celem wizyt była ocena estetyki wsi.

Komisja oceniła estetykę wsi
2018-06-04

Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"

grafika-Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł "Supersołectwa" podczas gminnego "Turnieju Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"