2018-02-28

Poprawa jakości powietrza w gminie Dzierżoniów

grafika-Poprawa jakości powietrza w gminie Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów podpisała 12 lutego kolejną umowę w ramach wspólnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Przedmiotem umowy jest termomodernizacja budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Poprawa jakości powietrza w gminie Dzierżoniów
2018-02-23

Dotacje na działalność sportową

grafika-Dotacje na działalność sportową

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu "Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu". Szczegóły w załączeniu.

Dotacje na działalność sportową
2018-02-21

Działka rolna na sprzedaż w Mościsku

grafika-Działka rolna na sprzedaż w Mościsku

Gmina Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży działkę rolną nr 245 położoną w Mościsku. Przetarg odbędzie się w dniu 21.03.2017r.

Działka rolna na sprzedaż w Mościsku
2018-02-20

Milionowe korzyści ze współpracy

grafika-Milionowe korzyści ze współpracy

Jednym z głównych tematów Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego "Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska" było podsumowanie działalności Biura Stowarzyszenia w 2017 roku. 20 lutego w Urzędzie Gminy Dzierżoniów spotkali się członkowie organizacji - przedstawiciele samorządów z całego powiatu dzierżoniowskiego.

Milionowe korzyści ze współpracy
2018-02-19

Bezpłatne porady prawne

grafika-Bezpłatne porady prawne

Rozpoczął się kolejny, już 17. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 19 do 23 lutego 2018 r. każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną m.in. w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie przy ul. Rolnej 1.

Bezpłatne porady prawne
2018-02-19

Edukacja do starości

grafika-Edukacja do starości

Przedstawiciele placówek oświatowych wytypowanych do wdrażania programu "Edukacja do starości" spotkali się 16 lutego w Urzędzie Gminy Dzierżoniów, aby porozmawiać o najważniejszych założeniach akcji. Będzie ona realizowana w szkołach z terenu gminy Dzierżoniów, Bielawy i Dzierżoniowa.

Edukacja do starości
2018-02-15

Zagrożenie ASF - ważne informacje

grafika-Zagrożenie ASF - ważne informacje

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dzierżoniowie przypomina o ciągłym rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń, w szczególności u dzików. O ostrożność apeluje też Główny Inspektorat Weterynarii. Szczegóły w załączeniu.

Zagrożenie ASF - ważne informacje
2018-02-15

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

grafika-Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

Spadek liczby przestępstw i wykroczeń, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawa wizerunku policji to główne cele kolejnego planu działań priorytetowych dzielnicowego gminy Dzierżoniów. Tym razem działania obejmą Dobrocin. Potrwają do końca lipca 2018 r.

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa
2018-02-14

Spotkanie informacyjne - GRANTY

grafika-Spotkanie informacyjne - GRANTY

W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 na GRANTY, zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli JST z gmin członkowskich LGD Ślężanie na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 lutego 2018 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy Dzierżoniów ul. Piastowska 1.

Spotkanie informacyjne - GRANTY
2018-02-14

Comiesięczna narada sołtysów

grafika-Comiesięczna narada sołtysów

Jednym z głównych tematów lutowej narady sołtysów gminy Dzierżoniów był powstający w naszej gminie Klub Integracji Społecznej. Posiedzenie odbyło we wtorek 13 lutego.

Comiesięczna narada sołtysów
2018-02-13

65-lecie Koła Łowieckiego "Bażant"

grafika-65-lecie Koła Łowieckiego "Bażant"

Koło Łowieckie "Bażant" w Dzierżoniowie obchodziło w sobotę 10 lutego jubileusz 65-lecia. W obchodach wzięła udział Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka. Złożyła przedstawicielom koła życzenia jubileuszowe i wręczyła list gratulacyjny.

65-lecie Koła Łowieckiego "Bażant"
2018-02-12

Pojana ma już 60 lat!

grafika-Pojana ma już 60 lat!

Zespół Górali Czadeckich "Pojana" świętował w sobotę swoje 60-lecie. Podczas uroczystości podpisane zostało też międzynarodowe porozumienie o organizacji XXIX edycji Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

Pojana ma już 60 lat!
2018-02-09

Nowy rozkład autobusów ZKM Bielawa

grafika-Nowy rozkład autobusów ZKM Bielawa

Od 11 lutego ZKM Bielawa wprowadza nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Zmiany godzin odjazdów dotyczą linii 1, 15, 21, 22, 35 i 60. Pozostałe linie kursują bez zmian.

Nowy rozkład autobusów ZKM Bielawa
2018-02-09

Działki na sprzedaż w Byszowie i Dobrocinie

grafika-Działki na sprzedaż w Byszowie i Dobrocinie

Gmina Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży atrakcyjne działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową położone w Byszowie obręb Roztocznik oraz w obrębie Dobrocin.

Działki na sprzedaż w Byszowie i Dobrocinie
2018-02-05

Zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowej

W związku z ogłoszonym otwartym konkursem ofert na realizację zadań publicznych gminy Dzierżoniów w roku 2018, zapraszamy do udziału w pracach komisji konkursowej opiniującej oferty. W załączeniu zaproszenie i formularz zgłoszeniowy.

2018-02-01

Klub Integracji Społecznej

OPS Gminy Dzierżoniów zaprasza mieszkańców gminy biernych zawodowo i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na spotkanie informacyjne dotyczące zajęć organizowanych przez Klub Integracji Społecznej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 lutego 2018 r. o 10:00 w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1, pok. 217 (I piętro).