Eksperci do spraw powietrza

grafika-Eksperci do spraw powietrza

"Młodzi przyjaciele czystego powietrza" to wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym od kilku tygodni biorą udział uczniowie z terenu naszej gminy. Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego, źródłach zjawiska oraz jego skutkach zdrowotnych i środowiskowych.

Eksperci do spraw powietrza

Poprawa jakości powietrza w gminie Dzierżoniów

grafika-Poprawa jakości powietrza w gminie Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów podpisała 19 października pierwszą umowę w ramach wspólnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Dzięki realizacji przedsięwzięcia na terenie naszej gminy 7 obiektów użyteczności publicznej zostanie poddanych termomodernizacji.

Poprawa jakości powietrza w gminie Dzierżoniów

Ciekawe publikacje dla rolników

grafika-Ciekawe publikacje dla rolników

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) przygotowała nowe publikacje na temat efektywności wykorzystania energii elektrycznej i cieplnej w gospodarstwie rolnym oraz o metodach ochrony i racjonalnej gospodarki wodnej w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Ciekawe publikacje dla rolników