Moje jedzenie, moje korzenie

grafika-Moje jedzenie, moje korzenie

Kilkadziesiąt tradycyjnych potraw przygotowanych przez przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z gmin Dzierżoniów, Kłodzko i Międzylesie to efekt dwudniowych warsztatów kulinarnych pn. "Moje jedzenie, moje korzenie", które odbyły się w ten weekend w Starym Wielisławiu i Goworowie.

Moje jedzenie, moje korzenie

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

grafika-MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

Niemal 1300 zawodników ze 180 państw z całego świata wzięło udział w 17 odsłonie Mistrzostw Świata w Sportach Wodnych, które odbyły się w dniach 14-30 lipca w Budapeszcie. Nasz kraj reprezentowało 20 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

Uwaga na upały!

grafika-Uwaga na upały!

Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach czekają nas wyjątkowo wysokie temperatury. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Apelujemy do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń ekspertów. Więcej informacji o postępowaniu w czasie upałów w poradniku Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Uwaga na upały!

Działki przeznaczone do dzierżawy

grafika-Działki przeznaczone do dzierżawy

Wójt Gminy Dzierżoniów informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy ul. Piastowska 1 oraz na stronie internetowej urzędu www.ug.dzierzoniow.pl został wywieszony od 1.08.2017 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy stanowiących własność gminy, położonych w Książnicy, Piławie Dolnej i Ostroszowicach.

Działki przeznaczone do dzierżawy