AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-03-31

Wyróżnienia dla uzdolnionych sportowców

grafika-Wyróżnienia dla uzdolnionych sportowców

Marcowa sesja Rady Gminy Dzierżoniów rozpoczęła się od wręczenia stypendiów i nagród dla utalentowanych sportowców z terenu naszej gminy. W tym roku wyróżnienia przyznano również za szczególne osiągnięcia w pracy trenerskiej.

Wyróżnienia dla uzdolnionych sportowców
2017-03-29

"Razem dla wsi" z Owiesna organizacją pozarządową roku!

grafika-"Razem dla wsi" z Owiesna organizacją pozarządową roku!

Już po raz czwarty Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zorganizowało Konkurs "NGO - to jest to!". Wielki sukces odniosło Stowarzyszenie "Razem dla wsi" z Owiesna, które otrzymało tytuł "Organizacji Pozarządowej 2016 roku".

"Razem dla wsi" z Owiesna organizacją pozarządową roku!
2017-03-27

Spotkanie z muzyką Beatlesów

grafika-Spotkanie z muzyką Beatlesów

Gwiazdą koncertu "The Beatles Songs", który odbył się 25 marca w Sali Sołeckiej we Włókach, był Marek Cieśla - znany dzierżoniowski muzyk, ale też człowiek, który doskonale zna muzykę i historię Beatlesów. Artysta jest także wydawcą ich piosenek w polskiej wersji językowej.

Spotkanie z muzyką Beatlesów
2017-03-24

Atrakcyjne działki na sprzedaż

grafika-Atrakcyjne działki na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży atrakcyjne działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową położone w Jodłowniku. Przetarg odbędzie się w dniu 10.05.2017 roku.

Atrakcyjne działki na sprzedaż
2017-03-24

XX gminne zmagania z ortografią

grafika-XX gminne zmagania z ortografią

"Z ortografią za pan brat" - to hasło XX Gminnego Konkursu Ortograficznego klas III, który odbył się 22 marca w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach. Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów.

XX gminne zmagania z ortografią
2017-03-23

Nieruchomości na sprzedaż

Nieruchomości na sprzedaż

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 zostały wywieszone wykazy nieruchomości stanowiących własność gminy, przeznaczonych do sprzedaży formie bezprzetargowej oraz przetargowej. Obiekty położone są w Mościsku.

Szczegółowe informacje dostępne są również w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy.

2017-03-22

Ruszyły zapisy do Pucharu Strefy MTB Sudety!

grafika-Ruszyły zapisy do Pucharu Strefy MTB Sudety!

Puchar Strefy MTB Sudety 2017 to kolejna edycja uwielbianej przez zawodników i kibiców serii wyścigów dla pasjonatów kolarstwa górskiego. W tym roku po raz kolejny finałowy wyścig odbędzie się w Jodłowniku. Jego współorganizatorem będzie gmina Dzierżoniów.

Ruszyły zapisy do Pucharu Strefy MTB Sudety!
2017-03-21

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

grafika-Turniej  Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Stało się już pewną tradycją, że każdego roku w marcu wszystkie szkoły podstawowe działające na terenie gminy Dzierżoniów są odwiedzane przez strażaków ochotników. Głównym powodem odwiedzin są szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Turniej  Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
2017-03-20

Zadbajmy o czystość i porządek

grafika-Zadbajmy o czystość i porządek

Zbliża się okres wiosennych porządków. Wielu z nas wkrótce zabierze się za sprzątanie ogródków, garaży, komórek czy strychów. Przypominamy, że wszelkie niepotrzebne/zużyte meble i inne odpady wielkogabarytowe, sprzęty elektryczne i elektroniczne, opony oraz odpady budowlane i rozbiórkowe każdy mieszkaniec może wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zadbajmy o czystość i porządek
2017-03-17

Wyniki naboru pracowników do robót publicznych

Wyniki naboru pracowników do robót publicznych

W wyniku zakończenia procedury naboru kandydatów do robót publicznych organizowanych na terenie gminy Dzierżoniów, komisja konkursowa powołana ds. naboru wyłoniła podczas posiedzenia w dniu 14.03.2017 r. 16 kandydatów, których planuje się zatrudnić w roku 2017. Wyniki wywieszono na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1.

2017-03-16

Kolejne spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi

grafika-Kolejne spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi

Jednym z tematów posiedzenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, które odbyło się w dniach 13 - 14 marca w Czasławiu w gminie Raciechowice, było przyjęcie sprawozdania merytorycznego i finansowego Stowarzyszenia za poprzedni rok. Gminę Dzierżoniów reprezentował wójt Marek Chmielewski - członek zarządu PSORW.

Kolejne spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi
2017-03-16

Zakaz wypalania traw

grafika-Zakaz wypalania traw

Co roku wczesną wiosną powraca problem wypalania traw. Niestety mimo licznych kampanii informacyjnych, ten szkodliwy zwyczaj oparty na błędnych przekonaniach o jego rzekomym pozytywnym wpływie na glebę wciąż stanowi istotne zagrożenie - zarówno dla przyrody, jak i dla ludzi.

Zakaz wypalania traw
2017-03-15

Uroczysta narada sołtysów

grafika-Uroczysta narada sołtysów

Narada sołtysów z gminy Dzierżoniów miała w tym miesiącu uroczysty charakter. Ze względu na przypadający 11 marca Ogólnopolski Dzień Sołtysa, spotkanie było okazją do złożenia gospodarzom wsi życzeń oraz podziękowania im za całoroczną pracę na rzecz swoich miejscowości.

Uroczysta narada sołtysów
2017-03-14

W Ostroszowicach serca ponownie poruszone

grafika-W Ostroszowicach serca ponownie poruszone

Tradycyjnie już w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach obchody Dni Patrona połączone były z finałem akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata". Wspólne uroczystości odbyły się pod hasłem "Kopernik poruszył Ziemię , a UNICEF porusza serca".

W Ostroszowicach serca ponownie poruszone
2017-03-13

Autobus marki Man A01 na sprzedaż

grafika-Autobus marki Man A01 na sprzedaż

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza negocjacje na sprzedaż Autobusu marki Man A01. Negocjacje odbędą się w Urzędzie Gminy Dzierżoniów w dniu 28.03.2017 r. o godz. 11:00.

Autobus marki Man A01 na sprzedaż
2017-03-10

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

grafika-Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu "Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych", "Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych", "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej" oraz "Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym". Szczegóły w załączeniu.

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych
2017-03-09

Piękne ujęcia z Gór Sowich

Piękne ujęcia z Gór Sowich

Zofia Jaskulska, utalentowana mieszkanka Jodłownika, w ramach swojej pasji zajmuje się fotografią. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych przez nią zdjęć przedstawiających piękno przyrody Gór Sowich.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2017-03-09

Marcowe posiedzenie Rady Pożytku

grafika-Marcowe posiedzenie Rady Pożytku

Głównym tematem marcowego spotkania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego były oferty wsi tematycznych na terenie gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się we wtorek 7 marca w sali narad Urzędu Gminy.

Marcowe posiedzenie Rady Pożytku
2017-03-08

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia - wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia najpiękniejszych marzeń oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Niech każdy dzień przynosi Wam wiele uśmiechu i pogodnych chwil.

Marek Chmielewski
Wójt Gminy Dzierżoniów

2017-03-07

Zaśpiewali "z miłości"

grafika-Zaśpiewali "z miłości"

Radek Tarach - młody wokalista z Ząbkowic Śląskich, który na swoim koncie ma już debiutancki album "Pierwszy Krok", wystąpił 3 marca przed publicznością w bibliotece w Uciechowie. Podczas wyjątkowego koncertu "Z miłości" zagrano wiele znanych i lubianych piosenek w ciekawych aranżacjach.

Zaśpiewali "z miłości"
2017-03-06

Nieruchomość na sprzedaż

grafika-Nieruchomość na sprzedaż

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Piastowskiej 1 został wywieszony od dnia 03.03.2017 r. wykaz nieruchomości niezabudowanej położonej w Dobrocinku obręb Roztocznik, przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową. Nieruchomość stanowi własność gminy i przeznaczona jest do sprzedaży.

Nieruchomość na sprzedaż
2017-03-06

Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii

grafika-Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii

Lata dwudzieste i trzydzieste XX w. były motywem przewodnim tegorocznej, ósmej już "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów świętowały w ten sposób zbliżający się Dzień Kobiet.

Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii
2017-03-03

Wyniki otwartego konkursu ofert

grafika-Wyniki otwartego konkursu ofert

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu "Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu". Szczegóły w załączeniu.

Wyniki otwartego konkursu ofert
2017-03-02

Komunikat w sprawie grypy ptaków

grafika-Komunikat w sprawie grypy ptaków

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dzierżoniowie z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Komunikat w sprawie grypy ptaków
2017-03-02

Zebranie uczestników scalenia gruntów

grafika-Zebranie uczestników scalenia gruntów

W czwartek 9 marca o godz. 10:00 w sali wiejskiej przy ul. Głównej 28 w Piławie Dolnej odbędzie się zebranie uczestników scalenia gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno. Celem zebrania będzie uchwalenie zasad szacunku gruntów.

Zebranie uczestników scalenia gruntów