2017-02-28

Kwalifikacja wojskowa

grafika-Kwalifikacja wojskowa

Od 6 do 27 marca na terenie powiatu dzierżoniowskiego będzie prowadzona kwalifikacja wojskowa. Terminy kwalifikacji dla mieszkańców gminy Dzierżoniów to 20-21 marca 2017 r.

Kwalifikacja wojskowa
2017-02-28

Nieruchomość na sprzedaż

grafika-Nieruchomość na sprzedaż

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Piastowska 1 został wywieszony od dnia 28.02.2017 r. wykaz nieruchomości zabudowanej położonej w Ostroszowicach, stanowiącej współwłasność gminy i przeznaczonej do sprzedaży.

Nieruchomość na sprzedaż
2017-02-27

Dobrocin pobiegł "Wilczym tropem"

grafika-Dobrocin pobiegł "Wilczym tropem"

108 biegaczy stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w niedzielę 26 lutego w Dobrocinie. W tym roku bieg zorganizowano w ponad 200 miastach w kraju i za granicą.

Dobrocin pobiegł "Wilczym tropem"
2017-02-24

Przedstawiciele służb na sesji Rady Gminy

grafika-Przedstawiciele służb na sesji Rady Gminy

Bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie gminy to główne tematy XXXIII sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 23 lutego w sali narad Urzędu Gminy.

Przedstawiciele służb na sesji Rady Gminy
2017-02-22

Domek Myśliwski po remoncie

grafika-Domek Myśliwski po remoncie

Przebudowany Domek Myśliwski w Jodłowniku wkrótce stanie się nową atrakcją na turystycznej mapie regionu. Ten położony u podnóża Gór Sowich obiekt już teraz stanowi ważny element rozwoju wsi.

Domek Myśliwski po remoncie
2017-02-17

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

grafika-Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

Spadek liczby przestępstw i wykroczeń, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawa wizerunku policji to główne cele planu działań priorytetowych dzielnicowego gminy Dzierżoniów. Tym razem działania obejmą Mościsko. Potrwają do końca sierpnia.

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa
2017-02-16

Comiesięczna narada sołtysów

grafika-Comiesięczna narada sołtysów

Informacja na temat wystąpienia na terenie powiatu przypadku wysoce zjadliwej grypy u ptaków dzikich była głównym tematem narady sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Spotkanie odbyło się we wtorek 14 lutego w sali narad Urzędu Gminy.

Comiesięczna narada sołtysów
2017-02-14

Wyjątkowa wystawa w bibliotece w Mościsku

grafika-Wyjątkowa wystawa w bibliotece w Mościsku

W galerii Biblioteki w Mościsku 10 lutego otwarto wystawę "Świat oczami dziecka z niepełnosprawnością intelektualną". Autorzy prac to dzieci i młodzież w wieku szkolnym i gimnazjalnym oraz ich rodzice.

Wyjątkowa wystawa w bibliotece w Mościsku
2017-02-13

Gminne eliminacje do dolnośląskiego "Pegazika"

grafika-Gminne eliminacje do dolnośląskiego "Pegazika"

Szesnastu młodych reprezentantów gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjum zaprezentowało swoje interpretacje wierszy i fragmentów prozy w gminnych eliminacjach do XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Eliminacje odbyły się w czwartek 9 lutego w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku.

Gminne eliminacje do dolnośląskiego "Pegazika"
2017-02-03

Nabór kandydatów do robót publicznych

grafika-Nabór kandydatów do robót publicznych

Gmina Dzierżoniów ogłasza nabór kandydatów do pracy w ramach robót publicznych. Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, o zatrudnienie w ramach robót publicznych mogą ubiegać się bezrobotni, którzy mają ustalony II profil pomocy.

Nabór kandydatów do robót publicznych