AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-01-31

Uwaga, zmiana terminu zebrania uczestników scalenia gruntów

grafika-Uwaga, zmiana terminu zebrania uczestników scalenia gruntów

Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu zebrania uczestników scalenia gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno. Spotkanie planowane na środę 8 lutego odbędzie się w czwartek 16 lutego 2017 r. o godz. 10:00 w sali wiejskiej przy ul. Głównej 28 w Piławie Dolnej.

Uwaga, zmiana terminu zebrania uczestników scalenia gruntów
2017-01-30

Gminne spotkanie z kolędą

grafika-Gminne spotkanie z kolędą

Za nami tradycyjne gminne kolędowanie! Tym razem spotkaliśmy się w innym miejscu i w nieco zmienionej formule. Gminne kolędowanie przekształciło się w tym roku w Koncert Kolęd z udziałem gościa specjalnego - Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z zaprzyjaźnionego Gogolina.

Gminne spotkanie z kolędą
2017-01-27

Radni rozmawiali o zmianach w sieci szkół

grafika-Radni rozmawiali o zmianach w sieci szkół

Reforma oświaty i propozycje nowej sieci szkół na terenie gminy były głównymi tematami XXXI Sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 26 stycznia w sali narad Urzędu Gminy.

Radni rozmawiali o zmianach w sieci szkół
2017-01-24

Kolejne zebranie uczestników scalenia gruntów

grafika-Kolejne zebranie uczestników scalenia gruntów

W środę 8 lutego o godz. 10:00 w sali wiejskiej przy ul. Głównej 28 w Piławie Dolnej odbędzie się zebranie uczestników scalenia gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno. Celem zebrania jest uchwalenie zasad szacunku gruntów.

Kolejne zebranie uczestników scalenia gruntów
2017-01-20

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

grafika-Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Dzierżoniów serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące nowych wzorów ofert i umów związanych z realizacją zadań publicznych.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych
2017-01-20

Gmina Dzierżoniów na Facebooku

Gmina Dzierżoniów na Facebooku

Zapraszamy na oficjalny profil gminy Dzierżoniów na Facebooku! Znajdziecie tam Państwo najświeższe informacje, zapowiedzi imprez i najważniejszych wydarzeń, a także ciekawostki i zdjęcia z naszego regionu. Profil dostepny jest pod adresem: https://www.facebook.com/gminawiejskadzierzoniow/

2017-01-19

Legenda o zielonym myśliwym

grafika-Legenda o zielonym myśliwym

Salonik Kobiet Ambitnych, Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na pokaz filmu "Legenda o zielonym myśliwym", a także na spotkanie z jego twórcami i aktorami.

Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Owieśnie, Pieszycach i w Górach Sowich. (więcej informacji na plakacie)

Legenda o zielonym myśliwym
2017-01-18

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem już w sierpniu

grafika-Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem już w sierpniu

W sierpniu nasza gmina wraz z miastem Dzierżoniów już po raz trzeci będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznej - XXVIII edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem już w sierpniu
2017-01-17

Kolejne efekty polsko-chińskiej współpracy

grafika-Kolejne efekty polsko-chińskiej współpracy

W kwietniu ubiegłego roku grupa studentów z Chin oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przyjechała do Włók, aby dokonać inwentaryzacji zasobów sołectwa pod kątem architektury krajobrazu. Jednym z zadań studentów było opracowanie koncepcji zagospodarowania Gnejsów we Włókach.

Kolejne efekty polsko-chińskiej współpracy
2017-01-17

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

grafika-Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

Trzydziestu dwóch wolontariuszy z czterech gminnych szkół kwestowało na terenie gminy Dzierżoniów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab powołany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach czynnie włączył się do akcji już po raz 15.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach
2017-01-16

Załóż firmę przez telefon!

grafika-Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Załóż firmę przez telefon!
2017-01-16

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r.

grafika-Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Dzierżoniów.

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r.
2017-01-13

Informacja dla hodowców drobiu!

grafika-Informacja dla hodowców drobiu!

W związku ze stwierdzeniem pierwszego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie województwa dolnośląskiego (w powiecie kłodzkim) oraz bardzo dużym zagrożeniem wystąpienia choroby na terenie naszego powiatu, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dzierżoniowie przypomina o konieczności rygorystycznego przestrzegania zasad bioasekuracji gospodarstw utrzymujących drób, mających na celu zabezpieczenie drobiu przed możliwością zakażenia.

Informacja dla hodowców drobiu!
2017-01-09

Wieczór z kolędą we Włókach

grafika-Wieczór z kolędą we Włókach

W niedzielę 8 stycznia w Sali Integracji Społecznej we Włókach odbyło się tradycyjne noworoczne kolędowanie. Otwarcia spotkania dokonał sołtys wsi Włóki Marcin Pięt, który powitał zgromadzonych mieszkańców oraz złożył noworoczne życzenia. Podziękował też mieszkańcom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa w minionym roku.

Wieczór z kolędą we Włókach
2017-01-05

Dofinansowano budowę 19 przydomowych oczyszczalni ścieków

grafika-Dofinansowano budowę 19 przydomowych oczyszczalni ścieków

Jednym z najważniejszych problemów w zakresie ochrony środowiska naturalnego na terenie naszej gminy jest gospodarka ściekowa. Problem ten związany jest przede wszystkim z dysproporcją między długością sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, która przyczynia się do odprowadzania nieoczyszczonych ścieków do wód lub ziemi, powodując tym samym zagrożenie dla środowiska.

Dofinansowano budowę 19 przydomowych oczyszczalni ścieków
2017-01-05

Uwaga, nadciąga mróz!

grafika-Uwaga, nadciąga mróz!

Zgodnie z prognozami meteorologów w najbliższych dniach na terenie całej Polski będą utrzymywały się niskie temperatury. Silne mrozy mogą powodować ryzyko wychłodzenia organizmu. Mając to na uwadze, zwracamy się z prośbą i apelem o uwrażliwienie na los ludzi wymagających w tym okresie pomocy.

Uwaga, nadciąga mróz!
2017-01-04

Kolędowanie w Piławie Dolnej

grafika-Kolędowanie w Piławie Dolnej

Gmina Dzierżoniów, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd. Szczegóły na plakacie.

Kolędowanie w Piławie Dolnej