2016-03-24

Życzenia na Wielkanoc

Życzenia zdrowych, pogodnych, ciepłych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, spacerów pełnych słonecznych promieni oraz wesołego Alleluja składa

Marek Chmielewski
Wójt Gminy Dzierżoniów

2016-03-22

Program Rodzina 500 Plus

grafika-Program Rodzina 500 Plus

Informujemy, że wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 Plus dostępne są w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1, w pokoju nr 113, w godzinach pracy OPS.

Można je również pobrać w wersji elektronicznej ze strony BIP ośrodka, a także poniżej - w załącznikach do niniejszej informacji.

Program Rodzina 500 Plus
2016-03-16

Nieruchomości na sprzedaż

grafika-Nieruchomości na sprzedaż

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży atrakcyjne nieruchomości położone na terenie Gminy Dzierżoniów:

Nieruchomości na sprzedaż
2016-03-16

Jarmark Wielkanocny w Gogolinie

grafika-Jarmark Wielkanocny w Gogolinie

W niedzielę 13 marca 2016 r. przedstawicielki Koła Gospodyń Domowych z Mościska: Maria Prasał, Teresa Chrobak, Danuta Martowłos, Monika Zielińska i Anna Szczepaniak reprezentowały gminę Dzierżoniów na Jarmarku Wielkanocnym w Gogolinie.

Jarmark Wielkanocny w Gogolinie
2016-03-15

Szkolne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

grafika-Szkolne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

Wzorem lat ubiegłych w dniach 7-10 marca 2016 r. we wszystkich szkołach podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Szkolne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"
2016-03-14

Uroczysta narada sołtysów

grafika-Uroczysta narada sołtysów

W piątek 11 marca w Uciechowie odbyła się comiesięczna narada sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Ze względu na przypadający tego dnia Ogólnopolski Dzień Sołtysa spotkanie miało uroczysty charakter.

Uroczysta narada sołtysów
2016-03-11

Piława Dolna na mistrzostwach Dolnego Śląska

grafika-Piława Dolna na mistrzostwach Dolnego Śląska

8 marca 2016 r. w Brzegu Dolnym odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. W zmaganiach sportowych wzięło udział 8 najlepszych zespołów ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, jeleniogórskiej i wrocławskiej.

Piława Dolna na mistrzostwach Dolnego Śląska
2016-03-11

Życzenia na Dzień Sołtysa

Wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim z okazji Dnia Sołtysa, składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, zadowolenia z osiągniętych celów, wdzięczności za trud, którego efekty służą wszystkim mieszkańcom.

Życzymy wytrwałości i odwagi w rozwiązywaniu spraw społeczności lokalnej, mnóstwo pozytywnej energii i przyjaznych ludzi, z którymi przyjdzie się Państwu spotkać.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów
Grzegorz Powązka

2016-03-10

Uwaga - próby wyłudzania opłat !

grafika-Uwaga - próby wyłudzania opłat !

W związku z napływającymi do Urzędu Gminy Dzierżoniów informacjami dotyczącymi prób weryfikacji prawidłowości ustalenia podatku od nieruchomości, informujemy, że Urząd Gminy nie zlecił tego zadania żadnym podmiotom trzecim.

Uwaga - próby wyłudzania opłat !
2016-03-08

Marcowa Kobieteria w góralskim klimacie

grafika-Marcowa Kobieteria w góralskim klimacie

Już po raz siódmy aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów spotkały się, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Motywem przewodnim tegorocznej "Marcowej Kobieterii", która odbyła się 5 marca w Piławie Dolnej, był folklor góralski.

Marcowa Kobieteria w góralskim klimacie
2016-03-03

Sprzedaż bezpośrednia produktów rolno-spożywczych - szkolenie

grafika-Sprzedaż bezpośrednia produktów rolno-spożywczych - szkolenie

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zaprasza rolników, producentów lokalnych, osoby prowadzące agroturystykę oraz innych zainteresowanych z gmin: Dzierżoniów, Jordanów Śląski, Łagiewniki, Marcinowice, Mietków, Niemcza, Piława Górna i Sobótka na szkolenie z zakresu sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych przetworzonych i nieprzetworzonych.

Sprzedaż bezpośrednia produktów rolno-spożywczych - szkolenie
2016-03-03

Program "Rodzina 500 Plus" w OPS Gminy Dzierżoniów

grafika-Program "Rodzina 500 Plus" w OPS Gminy Dzierżoniów

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2016r. ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, informujemy, że realizowaniem ustawy na terenie naszej gminy zajmować się będzie Dział Świadczeń Rodzinnych (pok. nr 113) Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

Program "Rodzina 500 Plus" w OPS Gminy Dzierżoniów
2016-03-02

Uciechów w TOP 5 Radia Wrocław

grafika-Uciechów w TOP 5 Radia Wrocław

Miło nam poinformować, że Uciechów zdobył I miejsce w plebiscycie Radia Wrocław na najbardziej miłosną dolnośląską miejscowość! Gratulacje dla mieszkańców Uciechowa przekazali Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Wrocław Tomasz Duda oraz redaktor Filip Marczyński.

Serdecznie dziękujemy za Państwa głosy!

Uciechów w TOP 5 Radia Wrocław
2016-03-01

Park w Uciechowie coraz piękniejszy

grafika-Park w Uciechowie coraz piękniejszy

Jesienią zakończył się kolejny etap modernizacji "Parku pod uciechowską lipą". Dużą część inwestycji udało się zrealizować dzięki wspólnej pracy mieszkańców Uciechowa i pracowników Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Park w Uciechowie coraz piękniejszy
2016-03-01

Nasza wizja gminy

grafika-Nasza wizja gminy

W sobotę 27 lutego w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem "Semper Avanti" odbył się pierwszy z cyklu warsztatów z Młodzieżową Radą Gminy Dzierżoniów. Spotkanie przeprowadziła Magdalena Lenartowicz, przedstawicielka stowarzyszenia.

Nasza wizja gminy