AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-07-28

Kolejne środki na odnowę wsi

grafika-Kolejne środki na odnowę wsi

Gmina Dzierżoniów pozyskała kolejne środki zewnętrzne na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Zadanie pn. "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu podniesienia atrakcyjności miejsc rekreacji we wsiach Dobrocin, Mościsko, Książnica i Uciechów" znalazło się na I miejscu listy rankingowej projektów, które otrzymały dotację.

Kolejne środki na odnowę wsi
2015-07-24

Zwrot podatku akcyzowego

grafika-Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Dzierżoniów informuje, iż sierpień 2015r. jest drugim terminem składania wniosków przez producentów rolnych o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Zwrot podatku akcyzowego
2015-07-24

Inicjatywy z gminy Dzierżoniów z szansą na kolejny sukces

grafika-Inicjatywy z gminy Dzierżoniów z szansą na kolejny sukces

Od 2009 roku gmina Dzierżoniów bierze udział w organizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska". Inicjatywy i przedsięwzięcia naszych mieszkańców były już wielokrotnie nagradzane. W tegorocznej edycji mamy szansę na odniesienie kolejnych sukcesów.

Inicjatywy z gminy Dzierżoniów z szansą na kolejny sukces
2015-07-23

Podsumowanie konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"

grafika-Podsumowanie konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"

Zakończono XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - etap regionalny. Do konkursu na terenie działania PT KRUS w Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej, Świdnicy oraz Ząbkowic Śląskich w 2015 roku przystąpiło 15 rolników, którzy dokonali na terenie swoich gospodarstw różnego rodzaju usprawnień i inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pracy.

Podsumowanie konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"
2015-07-22

Komiksowa wystawa w bibliotece

grafika-Komiksowa wystawa w bibliotece

Fundacja Lotto Milion Marzeń wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku serdecznie zapraszają na wernisaż "Komiksowy zawrót głowy". Wystawa odbędzie się w piątek 24 lipca o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki w Mościsku przy ul. Kolejowej 12 b.

Komiksowa wystawa w bibliotece
2015-07-17

Ogłoszenie

grafika-Ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie informuje, iż zgodnie z art. 13a ust.2 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz.U. z 2014r., poz.1153 ze zm.), w br. w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie - w cyklu 5-letnim (lata 2015-2019) - opracowania pn. Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.

Ogłoszenie
2015-07-17

Nieruchomości na sprzedaż

grafika-Nieruchomości na sprzedaż

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży atrakcyjne nieruchomości położone na terenie Gminy Dzierżoniów:

Nieruchomości na sprzedaż
2015-07-15

Komisja oceniała sołectwa gminy Dzierżoniów

grafika-Komisja oceniała sołectwa gminy Dzierżoniów

W ramach konkursu "Kreatywne Sołectwo - edycja 2015" powołana przez Wójta Gminy Dzierżoniów komisja odwiedziła w lipcu wszystkie miejscowości z terenu gminy. Tym razem oceniana była estetyka wsi.

Komisja oceniała sołectwa gminy Dzierżoniów
2015-07-15

Narada sołtysów

grafika-Narada sołtysów

Przygotowania do organizacji dożynek gminnych w Roztoczniku były głównym tematem comiesięcznej narady sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Spotkanie odbyło się we wtorek 14 lipca w Sali Narad Urzędu Gminy. Uczestniczyła w nim również Jolanta Zarzeka, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów.

Narada sołtysów
2015-07-15

Konserwacja rzeki Piława w miejscowości Piława Dolna

grafika-Konserwacja rzeki Piława w miejscowości Piława Dolna

Trwają prace konserwacyjne w obrębie rzeki Piława w miejscowości Piława Dolna. Ich realizacja jest wynikiem podpisania porozumienia pomiędzy gminą Dzierżoniów a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Konserwacja rzeki Piława w miejscowości Piława Dolna
2015-07-09

Realizacja inwestycji na terenie gminy Dzierżoniów

grafika-Realizacja inwestycji na terenie gminy Dzierżoniów

Przebudowa dróg w Dobrocinie i Ostroszowicach oraz budowa Remizy OSP w Mościsku - to tylko część inwestycji realizowanych na terenie gminy Dzierżoniów. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat prac trwających obecnie w gminie.

Realizacja inwestycji na terenie gminy Dzierżoniów
2015-07-03

Góry Sowie - co przyciąga turystów?

grafika-Góry Sowie - co przyciąga turystów?

Co powinno być rdzeniem produktu turystycznego Góry Sowie? Co ma być tym spinaczem, który przyciągnie turystów w jedne z najpiękniejszych gór w Polsce? Innymi słowy - jak je promować - rozmawiali uczestnicy warsztatów zorganizowanych 29 czerwca przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich.

Góry Sowie - co przyciąga turystów?
2015-07-02

VI Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

grafika-VI Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

Stowarzyszenie Uciechów Moja Wieś zaprasza wszystkich na VI Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie", który odbędzie się w sobotę 04.07.2015r. w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie.

VI Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"
2015-07-02

Maciejowe zaklinanie deszczu

grafika-Maciejowe zaklinanie deszczu

"Nie lej dyscu, nie lej, bo cię tu nie trzeba. Obejdź góry lasy, obejdź lasy góry, obejdź lasy góry, nawróć się do nieba" - nucili 27 czerwca wszyscy uczestnicy "Maciejowego Śpiewania", zaklinając pogodę. Pomimo niesprzyjającej aury Ostroszowice przywitały jednak gości śpiewająco.

Maciejowe zaklinanie deszczu
2015-07-01

Sztandar dla OSP w Mościsku

grafika-Sztandar dla OSP w Mościsku

W niedzielę 28 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku. Sztandar został ufundowany przez społeczność lokalną jako wyraz najwyższego uznania zasług, ofiarności i bohaterstwa strażaków.

Sztandar dla OSP w Mościsku