AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-06-30

Nagrody Wójta dla uczniów z gminy Dzierżoniów

grafika-Nagrody Wójta dla uczniów z gminy Dzierżoniów

W piątek 26 czerwca w placówkach oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów odbyły się uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego. W czasie apeli dokonano podsumowania osiągnięć i sukcesów uczniów w minionych 10 miesiącach.

Nagrody Wójta dla uczniów z gminy Dzierżoniów
2015-06-30

Wizyty studyjne inspiracją dla lokalnych liderów

grafika-Wizyty studyjne inspiracją dla lokalnych liderów

W ostatnich tygodniach aktywni mieszkańcy gminy Dzierżoniów uczestniczyli w kilku bardzo ciekawych wizytach studyjnych. Celem takich wizyt jest pokazanie dobrych praktyk, które mają inspirować do realizacji ważnych oddolnych inicjatyw. Niezwykle istotna jest także wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami tego typu wyjazdów.

Wizyty studyjne inspiracją dla lokalnych liderów
2015-06-26

X Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-X Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

Działalność kulturalna na terenie gminy była tematem przewodnim X Sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 25 czerwca w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Mościsku.

X Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2015-06-25

O odnowie wsi na konferencji we Wrocławiu

grafika-O odnowie wsi na konferencji we Wrocławiu

W dniu 23 czerwca 2015 roku przedstawiciele gminy Dzierżoniów uczestniczyli w konferencji "Sołeckie strategie ożywienia obywatelskiego wsi - Odnowa Dolnośląskiej i Opolskiej Wsi". Naszą gminę reprezentowali: Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów, Grażyna Ziernik - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Marcin Pięt - przewodniczący Rady Sołeckiej Włók oraz Anna Malinowska - lider odnowy wsi z Piławy Dolnej.

O odnowie wsi na konferencji we Wrocławiu
2015-06-25

Już jutro zakończenie roku szkolnego

grafika-Już jutro zakończenie roku szkolnego

Informujemy, że uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego w gminnych placówkach oświatowych odbędą się w piątek 26 czerwca.

Już jutro zakończenie roku szkolnego
2015-06-25

Życzenia na zakończenie roku szkolnego

grafika-Życzenia na zakończenie roku szkolnego

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015 wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom gminnych placówek oświatowych składam serdeczne podziękowania za całoroczny wysiłek, zaangażowanie i dobrą współpracę. Życzę Państwu również, aby nadchodzące dwa miesiące były pełne słońca, radości i zasłużonego odpoczynku.

Życzenia na zakończenie roku szkolnego
2015-06-23

XXVI Bukowińskie Spotkania

grafika-XXVI Bukowińskie Spotkania

Zespoły folklorystyczne z Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski zaprezentowały swoją twórczość w niedzielę 21 czerwca w ramach polskiej części XXVI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania". Organizatorami imprezy były gmina Dzierżoniów, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów oraz Regionalne Centrum Kultury w Pile.

XXVI Bukowińskie Spotkania
2015-06-22

Produkt "Góry Sowie" - warsztaty

grafika-Produkt "Góry Sowie" - warsztaty

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich pragnie po raz kolejny wyjść naprzeciw problemom, które kojarzone są z branżą turystyczną naszego regionu i zająć się ich skutecznym rozwiązaniem. Ważne jest więc, aby w jednym miejscu i czasie zgromadzić wszystkie osoby zajmujące się turystyką oraz otoczeniem turystycznym. Pozwoli to zapoznać wszystkich zainteresowanych z propozycją stworzenia wspólnego Produktu "Góry Sowie".

Produkt "Góry Sowie" - warsztaty
2015-06-22

Informacja dla mieszkańców

Informacja dla mieszkańców

W związku z wyjazdem służbowym Wójta Gminy Dzierżoniów w dniu 23 czerwca 2015r. wszystkich mieszkańców, którzy planowali w tym dniu spotkanie z wójtem prosimy o telefoniczny kontakt z sekretariatem celem umówienia wizyty w późniejszym terminie. Numer telefonu sekretariatu: 74 832 56 95.

2015-06-22

Wystawa o losach Bukowińczyków

grafika-Wystawa o losach Bukowińczyków

W piątek 19 czerwca w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa dokonano uroczystego otwarcia wystawy "Przesiedlenia z Bukowiny w kontekście europejskim". Ekspozycja ma związek z XXVI edycją Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania", który w dniach 19-22 czerwca odbywa się na terenie gminy i miasta Dzierżoniów.

Wystawa o losach Bukowińczyków
2015-06-22

Noc Świętojańska w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska w Owieśnie

W sobotę 20 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy odbyła się impreza pn. "Spotkania z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączona z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Organizatorami wydarzenia były gmina Dzierżoniów, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, Rada Sołecka Owiesna, Stowarzyszenie "Razem dla wsi" oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna.

Noc Świętojańska w Owieśnie
2015-06-19

Gmina Dzierżoniów - Przyjazna Wieś

grafika-Gmina Dzierżoniów - Przyjazna Wieś

W dniu 17.06.2015 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja poświęcona możliwościom wsparcia finansowego obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Podsumowano również poprzednie działania, które zostały wdrożone na obszarze województwa dolnośląskiego w ramach PROW 2007-2013.

Gmina Dzierżoniów - Przyjazna Wieś
2015-06-17

Informacja o konsultacjach społecznych

grafika-Informacja o konsultacjach społecznych

Przedstawiamy sprawozdanie z konsultacji w przedmiocie projektu Uchwały Rady Gminy Dzierżoniów w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego wraz z załącznikami.

Informacja o konsultacjach społecznych
2015-06-15

Rodzinne święto we Włókach

grafika-Rodzinne święto we Włókach

Rodzinne Grand Prix, zabawy strażackie, malowanie twarzy i występy lokalnych artystów - to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników XI Pikniku Rodzinnego we Włókach. Słoneczne niedzielne popołudnie sprawiło, że mieszkańcy gminy Dzierżoniów i okolicznych miejscowości na piknik przybyli całymi rodzinami.

Rodzinne święto we Włókach
2015-06-15

Noc Świętojańska w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska w Owieśnie

W najbliższą sobotę 20 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy w Owieśnie odbędzie się impreza pn. "Spotkania z kulturą i historią na zamku w Owieśnie", połączona z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. W programie m.in. występy zespołów folklorystycznych z Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier, warsztaty rzemieślnicze, pokazy walk rycerskich, jarmark obfitości i poszukiwania skarbu.

Więcej informacji na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Noc Świętojańska w Owieśnie
2015-06-12

Przedstawiciele gminnych organizacji na szkoleniu we Wrocławiu

grafika-Przedstawiciele gminnych organizacji na szkoleniu we Wrocławiu

W dniach 7-9 czerwca we Wrocławiu przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z terenu gminy Dzierżoniów wzięli udział w trzydniowych warsztatach dotyczących powołania Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Dzierżoniów. Zajęcia już po raz kolejny poprowadziła Anna Gużda z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we Wrocławiu.

Przedstawiciele gminnych organizacji na szkoleniu we Wrocławiu
2015-06-11

Sieć najciekawszych wsi

grafika-Sieć najciekawszych wsi

Na Górze Św. Anny podsumowano dotychczasowe efekty tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi (SNW) w Polsce. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli urzędów marszałkowskich, konserwatorów zabytków, członków Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) oraz wójtów/burmistrzów wraz z reprezentantami miejscowości biorących udział w Projekcie.

Sieć najciekawszych wsi
2015-06-11

Obwieszczenie MPZP

grafika-Obwieszczenie MPZP

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego MPZP Dobrocin II i MPZP Uciechów II.

Obwieszczenie MPZP
2015-06-11

Obwieszczenie Studium

grafika-Obwieszczenie Studium

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dzierżoniów dla obszaru wsi Dobrocin i Uciechów.

Obwieszczenie Studium
2015-06-10

Zmiana organizacji ruchu od ul. Wrocławskiej do ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie

grafika-Zmiana organizacji ruchu od ul. Wrocławskiej do ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Dzierżoniowie zawiadamia, że w dniu 16.06.2015r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z rozpoczęciem robót budowlanych dotyczących przebudowy ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie.

Zmiana organizacji ruchu od ul. Wrocławskiej do ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie
2015-06-09

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

grafika-Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego IF-AB.7820.41.2012.ES2 z dnia 3 czerwca 2015 roku zawiadamiające, że Wojewoda Dolnośląski, w wyniku postępowania administracyjnego uchylił z urzędu ostateczną decyzję Wojewody Dolnośląskiego, zezwalającą Zarządowi Województwa Dolnośląskiego wykonującemu zadania na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: "Budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382".

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego
2015-06-09

Czysta uciecha to bohaterów cecha

grafika-Czysta uciecha  to bohaterów cecha

Pod takim hasłem odbył się w niedzielę 07.06.2015r. w Uciechowie festyn z okazji Dnia Dziecka. Już przed godziną 16:00 na boisku Centrum Kulturalno-Sportowego pojawili się pierwsi mali goście z rodzinami.

Czysta uciecha  to bohaterów cecha
2015-06-08

Wybory ławników na kadencję 2016-2019

grafika-Wybory ławników na kadencję 2016-2019

Wójt Gminy Dzierżoniów informuje, że przystępuje się do wyboru ławników do sądów powszechnych na kadencję od 2016r. do 2019r. W dniu 31 grudnia 2015r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2012-2015. W związku z tym Prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy zwrócił się do Rady Gminy Dzierżoniów z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników na kadencję 2016-2019.

Wybory ławników na kadencję 2016-2019
2015-06-03

Spotkanie dla przedsiębiorców

grafika-Spotkanie dla przedsiębiorców

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych realizowanych przez mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Spotkanie dla przedsiębiorców
2015-06-03

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie

grafika-Zmiana organizacji ruchu na ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Dzierżoniowie zawiadamia, że w dniu 08.06.2015r. zostanie wprowadzona zmiana w dotychczasowej organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem III etapu robót budowlanych związanych z przebudową ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie
2015-06-03

Apel o wsparcie zakupu sztandaru

grafika-Apel o wsparcie zakupu sztandaru

Z okazji zbliżającej się 70 rocznicy powstania szkoły polskiej w Piławie Dolnej, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej podjęła uchwałę w sprawie nadania Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego sztandaru.

Apel o wsparcie zakupu sztandaru
2015-06-02

Odnawialne źródła energii wokół nas

grafika-Odnawialne źródła energii wokół nas

Uczniowie Gimnazjum Gminnego, pod kierunkiem Darii Urzędowskiej, uczestniczyli w konkursie "Odnawialne źródła energii wokół nas" organizowanym w ramach kampanii Słoneczne Dni przez Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej, gminę miejską Dzierżoniów, gminę Dzierżoniów oraz Starostwo Powiatowe.

Odnawialne źródła energii wokół nas
2015-06-01

XI Gminny Konkurs Ekologiczny - "Moda na ekologię"

grafika-XI Gminny Konkurs Ekologiczny - "Moda na ekologię"

Już po raz jedenasty Urząd Gminy Dzierżoniów zorganizował konkurs ekologiczny dla uczniów ze szkół z terenu gminy. Celem konkursu było promowanie idei dbałości o środowisko naturalne wśród dzieci poprzez kształtowanie postaw proekologicznych i nawyków segregowania odpadów.

XI Gminny Konkurs Ekologiczny - "Moda na ekologię"
2015-06-01

Książnica z tytułem Supersołectwa!

grafika-Książnica z tytułem Supersołectwa!

Wspólna zabawa, zacięta rywalizacja i wiele atrakcyjnych nagród - VIII Gminne Zmagania Sołectw już po raz kolejny wzbudziły wśród mieszkańców gminy Dzierżoniów ogromne emocje.

Książnica z tytułem Supersołectwa!
2015-06-01

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

grafika-Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza konsultacje w przedmiocie projektu uchwały Rady Gminy Dzierżoniów w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych
2015-06-01

Obchody Dnia Strażaka w Dzierżoniowie

grafika-Obchody Dnia Strażaka w Dzierżoniowie

W piątek 29 maja na dzierżoniowskim rynku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość została przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem pożarniczym w obecności przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Obchody Dnia Strażaka w Dzierżoniowie