AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-05-28

Absolutorium dla Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Absolutorium dla Wójta Gminy Dzierżoniów

W czwartek 28 maja w Sali Narad Urzędu Gminy odbyła się IX sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Głównym punktem obrad była ocena realizacji budżetu gminy za rok 2014.

Absolutorium dla Wójta Gminy Dzierżoniów
2015-05-27

Danuta Martowłos gościem w Senacie RP

grafika-Danuta Martowłos gościem w Senacie RP

We wtorek 26 maja sołtys Mościska Danuta Martowłos odebrała w siedzibie Senatu RP w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Danuta Martowłos gościem w Senacie RP
2015-05-26

Rozpoczęły się roboty publiczne

grafika-Rozpoczęły się roboty publiczne

Od 5 maja 2015 roku na terenie gminy Dzierżoniów trwają roboty publiczne, dzięki którym zatrudnienie znalazło 25 bezrobotnych. Pracownicy zatrudnieni w ramach robót publicznych wykonują szereg prac społecznie użytecznych na terenie całej gminy.

Rozpoczęły się roboty publiczne
2015-05-26

Uczniowie z Mościska w Karkonoskim Parku Narodowym

grafika-Uczniowie z Mościska w Karkonoskim Parku Narodowym

W ramach projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wyjechali na pięciodniowe zajęcia terenowe do Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie wcielili się w rolę badaczy-odkrywców i poznali walory przyrodnicze swojego regionu.

Uczniowie z Mościska w Karkonoskim Parku Narodowym
2015-05-26

Ruszyła budowa Remizy OSP w Mościsku

grafika-Ruszyła budowa Remizy OSP w Mościsku

W roku 2013 zakończono budowę Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Mościsku, był to I etap realizacji niniejszego przedsięwzięcia. Obecnie w ramach II etapu realizacji inwestycji rozpoczęły się prace budowlane związane z budową remizy OSP, która będzie służyć za siedzibę strażakom z Mościska.

Ruszyła budowa Remizy OSP w Mościsku
2015-05-25

W środę "Orlik" w Piławie Dolnej nieczynny

W środę "Orlik" w Piławie Dolnej nieczynny

W związku planowanymi pracami konserwacyjnymi, kompleks "Moje Boisko - Orlik 2012" w Piławie Dolnej przy ul. Głównej 50, w środę 27 maja 2015r. będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

2015-05-25

Zapraszamy na VIII Gminne Zmagania Sołectw!

grafika-Zapraszamy na VIII Gminne Zmagania Sołectw!

Już w najbliższą sobotę 30 maja na orliku w Piławie Dolnej odbędą się VIII Gminne Zmagania Sołectw. Tym razem motywem przewodnim "Zmagań" będą owoce i warzywa.

Zapraszamy na VIII Gminne Zmagania Sołectw!
2015-05-22

Oświetlenie uliczne w Uciechowie

grafika-Oświetlenie  uliczne w Uciechowie

W związku z przejęciem przez Gminę Dzierżoniów odcinka drogi - ul. Wrocławskiej w Uciechowie od dotychczasowego właściciela Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu informujemy, że w maju bieżącego roku w ramach prac modernizacyjnych wykonano przebudowę linii napowietrznej oświetlenia drogowego wraz z wymianą i przesunięciem słupów energetycznych przy ul. Wrocławskiej w Uciechowie.

Oświetlenie  uliczne w Uciechowie
2015-05-21

Powstanie Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Dzierżoniów

grafika-Powstanie Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Dzierżoniów

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy już po raz kolejny spotkali się, aby wspólnie wypracować założenia Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Dzierżoniów. Seminarium, które odbyło się we wtorek 19 maja w Sali Narad Urzędu Gminy prowadziła Anna Gużda z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we Wrocławiu.

Powstanie Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Dzierżoniów
2015-05-20

Dotacje na usuwanie azbestu

grafika-Dotacje na usuwanie azbestu

Zapraszamy do składania wniosków o dotację na usuniecie wyrobów zawierających azbest. O usunięcie azbestu z dofinansowaniem mogą się ubiegać podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi, które posiadają tytuł prawny do obiektu lub nieruchomości zlokalizowanej na terenie gmin członkowskich Związku Gmin, na której znajdują się wyroby zawierające azbest.

Dotacje na usuwanie azbestu
2015-05-20

Dowóz do lokalu wyborczego w Mościsku

Dowóz do lokalu wyborczego w Mościsku

Informujemy, że w niedzielę 24 maja 2015r. w dniu II tury wyborów prezydenckich - mieszkańcy Nowizny będą mogli dojechać autobusem gminnym do lokalu wyborczego zlokalizowanego w budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnego przy ul. Kolejowej 12b w Mościsku.

Autobus zostanie podstawiony na parking obok kościoła w Nowiźnie o godzinie 10:45.

2015-05-20

Prace rekultywacyjne na składowisku odpadów komunalnych Byszów- Gilów

grafika-Prace rekultywacyjne na składowisku odpadów  komunalnych Byszów- Gilów

Składowisko odpadów komunalnych Byszów-Gilów zamknięte od 2013r. jest już rekultywowane. Postęp prac rekultywacyjnych został sprawdzony w dniu 18.05.2015r. przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Grzegorza Kosowskiego w obecności przedstawicieli Zakładu Usług Komunalnych, który jest użytkownikiem nieruchomości.

Prace rekultywacyjne na składowisku odpadów  komunalnych Byszów- Gilów
2015-05-19

III święto organizacji pozarządowych

grafika-III święto organizacji pozarządowych

Za nami III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych "NGO - to jest to!". W niedzielę 17 maja na terenie dzierżoniowskiego OSiR-u spotkali się przedstawiciele niemal 50 lokalnych organizacji i stowarzyszeń zajmujących się m.in. edukacją, kulturą i sportem. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

III święto organizacji pozarządowych
2015-05-19

Gmina Dzierżoniów w "Regionalnej koalicji na rzecz zdrowego starzenia"

grafika-Gmina Dzierżoniów w "Regionalnej koalicji na rzecz zdrowego starzenia"

Edukacja i aktywizacja seniorów, zarządzanie gerontologią społeczną, solidarność międzypokoleniowa - to jedne z najważniejszych tematów, jakie poruszano podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Współczesne Wyzwania Gerontologii - podejście holistyczne", która odbyła się 14 maja w Krzyżowej. W spotkaniu uczestniczyła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Gmina Dzierżoniów w "Regionalnej koalicji na rzecz zdrowego starzenia"
2015-05-19

Konferencja podsumowująca działalność LGD Ślężanie

grafika-Konferencja podsumowująca działalność LGD Ślężanie

W sobotę 16 maja w Sali Konferencyjnej na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie odbyła się konferencja podsumowująca działalność Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Gminę Dzierżoniów reprezentowali wójt Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka oraz kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego Ewa Chryczyk.

Konferencja podsumowująca działalność LGD Ślężanie
2015-05-18

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich - edycja VIII

grafika-Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich - edycja VIII

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" w piątek 15 maja w Książnicy już po raz ósmy odbyła się impreza profilaktyczno-sportowa pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich". Wydarzeniu patronowali Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich - edycja VIII
2015-05-14

Oferty pracy czekają - przyjdź na Targi Pracy

grafika-Oferty pracy czekają - przyjdź na Targi Pracy

Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy na XI Powiatowe Targi Pracy, które odbędą się 21 maja (czwartek) w Hali Sportowej II LO w Dzierżoniowie przy ul. Garncarskiej 1. Targi rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do godz. 14:00.

Oferty pracy czekają - przyjdź na Targi Pracy
2015-05-13

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

grafika-Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego IF-PP.747.21.2015.AK z dnia 4 maja 2015r. zawiadamiające o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej dla zadania pn.: Likwidacja obszarów wykluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej dla odcinka WD_Piława Górna - WDJemna, w zakresie dotyczącym przebiegu inwestycji.

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego
2015-05-13

Bezpłatne szkolenia dla firm

grafika-Bezpłatne szkolenia dla firm

Firma PM Group Laax na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje bezpłatne szkolenia dla małych i średnich firm. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bezpłatne szkolenia dla firm
2015-05-12

Majowa narada sołtysów

grafika-Majowa narada sołtysów

We wtorek 12 maja w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyła się comiesięczna narada sołtysów z terenu naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyli także wójt Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka oraz Beata Listwan ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich.

Majowa narada sołtysów
2015-05-12

Skrzynka na listy obowiązkowa!

grafika-Skrzynka na listy obowiązkowa!

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 23.11.2012 r. Prawo Pocztowe, Dz.U. 2012 poz. 1529, brak skrzynki pocztowej, w której listonosz zostawia przesyłki skutkować będzie dla właściciela lub współwłaściciela nieruchomości gruntowej (na których znajdują się budynki mieszkalne) karą finansową do 10 000 zł.

Skrzynka na listy obowiązkowa!
2015-05-11

Narodowy Dzień Zwycięstwa

grafika-Narodowy Dzień Zwycięstwa

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów w piątek 8 maja uczestniczyli w obchodach 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Narodowy Dzień Zwycięstwa
2015-05-11

Zaczarowany ogród

grafika-Zaczarowany ogród

Tuż obok Niemczy, w malowniczej kotlinie, na północnych stokach Wzgórz Dębowych, położone jest Arboretum w Wojsławicach. "To zaczarowane miejsce" - mawiają odwiedzające je po raz pierwszy osoby i wracają tam nie raz z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.

Zaczarowany ogród
2015-05-11

Ogłoszenie

grafika-Ogłoszenie

W związku z zatwierdzeniem projektu scalenia gruntów wsi Dobrocin gm. Dzierżoniów oraz części wsi Roztocznik, Starosta Dzierżoniowski przypomina o obowiązku zachowania celu scalenia przez okres 5 lat od dnia dokonania przez agencje płatniczą płatności ostatecznej pod rygorem zwrotu całej kwoty pomocy finansowej PROW 2007-2013.

Ogłoszenie
2015-05-11

Uwaga mieszkańcy !

grafika-Uwaga mieszkańcy !

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dzierżoniowie informuje, że w dniach 12 i 13 maja 2015r. na terenie gminy Dzierżoniów odbędą się ćwiczenia - trening, pod kryptonimem RENEGADE/KAPER-15.

Uwaga mieszkańcy !
2015-05-08

"NGO - to jest to" już po raz trzeci

grafika-"NGO - to jest to" już po raz trzeci

Serdecznie zapraszamy na III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych "NGO - to jest to". Impreza odbędzie się w niedzielę 17 maja 2015r. w godzinach 13:00 - 18:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

"NGO - to jest to" już po raz trzeci
2015-05-08

Pomóż małej Zuzi!

grafika-Pomóż małej Zuzi!

Zuzia Macheta z Gogolina cierpi na rzadkie schorzenie skóry - pęcherzowe oddzielanie naskórka (epidermolysis bullosa). W Polsce na tę uwarunkowaną genetycznie chorobę cierpi około 500 osób, głównie dzieci. Skóra Zuzi jest bardzo delikatna i tworzą się na niej bolesne i trudno gojące się pęcherze przypominające oparzenia, a ponadto wywiązują się liczne dodatkowe schorzenia.

Pomóż małej Zuzi!
2015-05-06

Dowóz do lokalu wyborczego w Mościsku

Dowóz do lokalu wyborczego w Mościsku

Informujemy, że w niedzielę 10 maja 2015 r. - w dniu wyborów prezydenckich - mieszkańcy Nowizny będą mogli dojechać autobusem gminnym do lokalu wyborczego zlokalizowanego w budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnego przy ul. Kolejowej 12b w Mościsku. Autobus zostanie podstawiony na parking obok kościoła w Nowiźnie o godzinie 10:45.

2015-05-05

Żywa lekcja edukacji obywatelskiej

grafika-Żywa lekcja edukacji obywatelskiej

W dniach 17 i 18 kwietnia 2015 roku czterdziestoosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie (klasy II-VI) uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Żywa lekcja edukacji obywatelskiej
2015-05-04

VIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-VIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 30 kwietnia w Sali Narad Urzędu Gminy odbyła się VIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Tym razem tematem wiodącym obrad była ochrona środowiska.

VIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2015-05-04

Motocyklowa majówka w Ostroszowicach

grafika-Motocyklowa majówka w Ostroszowicach

W samo południe 2 maja przed Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Ostroszowicach zabrzmiał hymn, którym rozpoczęto obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Motocyklowa majówka w Ostroszowicach
2015-05-04

Polska to my!

grafika-Polska to my!

Pod takim hasłem odbyła się w szkole w Ostroszowicach impreza upamiętniająca 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła uczniom okoliczności powstania Konstytucji.

Polska to my!
2015-05-04

Jak ryby w wodzie

grafika-Jak ryby w wodzie

W poniedziałek 27 kwietnia 2015r. na pływalni "AQUARIUS" odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Otwarte Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Stoszowice.

Jak ryby w wodzie