AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-04-30

Siatkarski turniej o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Siatkarski turniej o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

23 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się VI Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Siatkarski turniej o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
2015-04-30

Informacja dla mieszkańców

Informacja dla mieszkańców

W związku z wyjazdem służbowym Wójta Gminy Dzierżoniów w dniach 5 - 6 maja 2015r. (wtorek, środa) wszystkich mieszkańców, którzy planowali w tych dniach spotkanie z wójtem prosimy o telefoniczny kontakt z sekretariatem celem umówienia wizyty w późniejszym terminie. Numer telefonu sekretariatu: 74 832 56 95.

2015-04-29

Trwają prace nad powołaniem gminnej Rady Pożytku Publicznego

grafika-Trwają prace nad powołaniem gminnej Rady Pożytku Publicznego

We wtorek 28 kwietnia przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z terenu gminy Dzierżoniów już po raz kolejny wzięli udział w seminarium dotyczącym formalnych i prawnych aspektów funkcjonowania Rad Działalności Pożytku Publicznego (RDPP). Zajęcia poprowadziły Anna Gużda i Karolina Maląg z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we Wrocławiu.

Trwają prace nad powołaniem gminnej Rady Pożytku Publicznego
2015-04-29

Podsumowanie działań OSP Gminy Dzierżoniów w roku 2014

grafika-Podsumowanie działań OSP Gminy Dzierżoniów w roku 2014

W I kwartale br. we wszystkich jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie gminy Dzierżoniów odbyły się walne zebrania sprawozdawcze, na których podsumowano działalność jednostek i zarządów OSP za rok 2014.

Podsumowanie działań OSP Gminy Dzierżoniów w roku 2014
2015-04-29

Nieruchomość na sprzedaż

grafika-Nieruchomość na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży działkę zabudowaną budynkiem o charakterze usługowym (po domu kultury i bibliotece) położoną w Mościsku przy ul. Kościelnej 3a.

Nieruchomość na sprzedaż
2015-04-28

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

grafika-Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego IF-AB.7820.41.2012.ES2 z dnia 23 kwietnia 2015r. o wznowieniu postępowania administracyjnego na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: "Budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382".

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego
2015-04-28

Wyjątkowy konkurs na Dzień Matki

grafika-Wyjątkowy konkurs na Dzień Matki

Zbliża się Dzień Matki. Zaproś swoją Mamę na wspaniałą kolację do restauracji! Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku zaprasza do udziału w konkursie "Mamy czas...".

Wyjątkowy konkurs na Dzień Matki
2015-04-27

W samo południe - gminne obchody Dnia Flagi

grafika-W samo południe - gminne obchody Dnia Flagi

W sobotę 2 maja Salonik Kobiet Ambitnych w Ostroszowicach wraz ze Stowarzyszeniem Struś Bikers, gminą Dzierżoniów oraz mieszkańcami i organizacjami ze wsi Ostroszowice, Owiesno, Myśliszów, Kietlice, Józefówek i Jodłownik serdecznie zapraszają na gminne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W samo południe - gminne obchody Dnia Flagi
2015-04-22

Spotkania Konsultacyjne

grafika-Spotkania Konsultacyjne

W imieniu Regionalnego Panelu Ekspertów na Dolnym Śląsku oraz Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszamy na Spotkania Konsultacyjne założeń strategii rozwoju sektora obywatelskiego w Polsce - pogadajmy przy kawie o przyszłości polskich organizacji pozarządowych.

Spotkania Konsultacyjne
2015-04-20

Uczniowie z Mościska w poszukiwaniu skarbów przyrody

grafika-Uczniowie z Mościska w poszukiwaniu skarbów przyrody

W ramach projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" uczniowie z klas 4-6 z 8 szkół podstawowych z woj. dolnośląskiego wyjadą na pięciodniowe zajęcia terenowe do wybranego parku narodowego, gdzie wcielą się w rolę badaczy-odkrywców i poznają walory przyrodnicze swojego regionu. W projekcie wezmą również udział uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Uczniowie z Mościska w poszukiwaniu skarbów przyrody
2015-04-17

Wybory do Izb Rolniczych

grafika-Wybory do Izb Rolniczych

Informujemy, że zgodnie z uchwałą 9/2014 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 listopada 2014r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych, wybory do izb rolniczych V kadencji odbędą się 31 maja 2015r.

Wybory do Izb Rolniczych
2015-04-17

Kronika z Uciechowa
"Najciekawszą kroniką wiejską 2015" !

grafika-Kronika z Uciechowa <br /> "Najciekawszą kroniką wiejską 2015" !

W czwartek 16 kwietnia na konferencji "Rola liderów w społeczności wiejskiej" we Wrocławiu rozstrzygnięto wojewódzki konkurs na "Najciekawszą kronikę wiejską 2015". Z radością informujemy, że w tegorocznej, VI edycji za najlepszą uznano kronikę z Uciechowa!

Kronika z Uciechowa <br /> "Najciekawszą kroniką wiejską 2015" !
2015-04-16

Danuta Martowłos "Sołtysem Roku 2014" !

grafika-Danuta Martowłos "Sołtysem Roku 2014" !

Niezwykle miło nam poinformować, że sołtys Mościska Danuta Martowłos znalazła się w gronie najlepszych i najbardziej aktywnych gospodarzy wsi w Polsce.

Kapituła konkursu "Sołtys Roku" organizowanego przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wyłoniła 12 równorzędnych laureatów z terenu całego kraju.

Danuta Martowłos "Sołtysem Roku 2014" !
2015-04-16

VI Gminne Święto Odnowy Wsi za nami

grafika-VI Gminne Święto Odnowy Wsi za nami

We wtorek 14 kwietnia sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się w Ostroszowicach, aby podsumować kolejny rok działalności.

VI Gminne Święto Odnowy Wsi za nami
2015-04-16

Stypendia Pomostowe

grafika-Stypendia Pomostowe

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości oraz Agencji Nieruchomości Rolnych w roku akademickim 2015/2016 kontynuuje realizację XIV edycji programu "Stypendia Pomostowe". Do tegorocznych maturzystów może trafić stypendium w wysokości 5000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach.

Stypendia Pomostowe
2015-04-10

Zmiana organizacji ruchu na ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie

grafika-Zmiana organizacji ruchu na ul. Batalionów<br />
 Chłopskich w&nbsp;Dzierżoniowie

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Dzierżoniowie zawiadamia, że w dn. 15.04.2015r. zostanie wprowadzona zmiana w dotychczasowej czasowej organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem II etapu robót budowlanych związanych z przebudową ul. Batalionów Chłopskich.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Batalionów<br />
 Chłopskich w&nbsp;Dzierżoniowie
2015-04-10

Następcy Bońka i Lewandowskiego

grafika-Następcy Bońka i Lewandowskiego

W piątek 27.03.2015r. w hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się II Powiatowy Turniej Przedszkolaków zorganizowany przez Akademię Piłkarską Dzierżoniów.

Następcy Bońka i Lewandowskiego
2015-04-10

To nie może być z papieru...

grafika-To nie może być z papieru...

"Współczesne Kobiety Kreatywne" to projekt, który Biblioteka w Tuszynie oraz Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie" realizują już po raz drugi. Tym razem uczestniczki warsztatów artystycznych poznawały technikę wyplatania koszyków z papierowej wikliny.

To nie może być z papieru...
2015-04-09

Kondolencje

Kondolencje

Pani Annie Piekarskiej, Radnej Rady Gminy Dzierżoniów i sołtys Tuszyna szczere kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy składają:

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski
wraz z pracownikami Urzędu Gminy,
Przewodniczący oraz Radni Rady Gminy Dzierżoniów,
Sołtysi


Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 kwietnia o godz. 14:00 na cmentarzu parafialnym w Kiełczynie.

2015-04-09

Dofinansowanie do budowy mikroinstalacji prosumenckich

grafika-Dofinansowanie do budowy mikroinstalacji prosumenckich

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje o możliwości uzyskania dofinansowania do budowy mikroinstalacji prosumenckich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Działanie 321 "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w zakresie budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących lokalne, odnawialne źródła energii, w szczególności energii elektrycznej.

Dofinansowanie do budowy mikroinstalacji prosumenckich
2015-04-08

Rodzinna lekcja przyrody

grafika-Rodzinna lekcja przyrody

"Góry i las są blisko nas" - to tytuł projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów. W ramach projektu w dniu 07.03.2015 r. został zrealizowany wyjazd profilaktyczno-edukacyjny dla dzieci i ich rodziców z terenu naszej gminy.

Rodzinna lekcja przyrody
2015-04-07

Pomóż Książnicy w wygraniu placu zabaw!

grafika-Pomóż Książnicy w wygraniu placu zabaw!

W Książnicy może powstać wyjątkowe "Rodzinne miejsce zabaw". Wszystko dzięki konkursowi "Podwórko NIVEA". Nowoczesne place zabaw powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę głosów.

Pomóż Książnicy w wygraniu placu zabaw!
2015-04-02

Finał powiatowy w szachach drużynowych

grafika-Finał powiatowy w szachach drużynowych

24 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się finał powiatowy w szachach drużynowych z udziałem czterech szkół z powiatu dzierżoniowskiego. Dwie najlepsze szkoły będą reprezentować powiat w finale strefy wałbrzyskiej w Ścinawce Średniej.

Finał powiatowy w szachach drużynowych
2015-04-02

Życzenia na Wielkanoc

Życzenia na Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim mieszkańcom gminy Dzierżoniów pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu oraz wielu chwil przepełnionych miłością najbliższych.

Życzę Państwu, aby te wyjątkowe dni były pełne spokoju, pogody ducha i wzajemnej życzliwości. Niech ten niezwykły czas przyniesie Wam także wiele pozytywnej energii i siły w pokonywaniu wszelkich trudności.

Marek Chmielewski
Wójt Gminy Dzierżoniów

2015-04-01

Tydzień z internetem

grafika-Tydzień z internetem

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów w Mościsku włączyła się do tegorocznej edycji ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem.

Tydzień z internetem
2015-04-01

1 Dzień Wiosny z marketem Kaufland

grafika-1 Dzień Wiosny z marketem Kaufland

20 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyła się impreza sportowo-artystyczna pod hasłem "1 Dzień Wiosny z marketem Kaufland". Impreza obejmowała wyścigi rzędów klas młodszych, turniej unihokeja o "Puchar Wiosny" klas starszych oraz warsztaty artystyczne połączone z wystawą prac dotyczących patrona uroczystości.

1 Dzień Wiosny z marketem Kaufland
2015-04-01

Nowa Rada Sołecka w Kiełczynie

grafika-Nowa Rada Sołecka w Kiełczynie

W poniedziałek 30 marca w Kiełczynie odbyło się Zebranie Wiejskie. Uczestniczył w nim Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Jednym z najważniejszych punktów spotkania był wybór nowej Rady Sołeckiej.

Nowa Rada Sołecka w Kiełczynie