AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-11-27

Jabłka od polskich sadowników w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów

Jabłka od polskich sadowników w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów

Polski Czerwony Krzyż przekazał 800 kg jabłek na rzecz osób potrzebujących mieszkających na terenie gminy Dzierżoniów. Jabłka rozdawane będą w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 aż do wyczerpania zapasów. Zapraszamy!

2014-11-27

Uroczysta Sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji

grafika-Uroczysta  Sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Nr 12/14 Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu z dnia 25 listopada 2014r. uroczysta I Sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji odbędzie się 1 grudnia 2014r. (poniedziałek) o godz. 14:00 w Sali Narad Urzędu Gminy w Dzierżoniowie przy ul. Piastowskiej 1. Sesję poprzedzi msza św. w intencji samorządu oraz wspólnoty mieszkańców naszej gminy, która zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobrocinie.

Uroczysta  Sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji
2014-11-26

Informacja

grafika-Informacja

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały w sprawie zmiany Programu ochrony powietrza dla województwa dolnośląskiego.

Informacja
2014-11-24

Dzień Pracownika Socjalnego

grafika-Dzień Pracownika Socjalnego

W piątek 21 listopada Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz zastępca wójta Jolanta Zarzeka spotkali się z pracownikami socjalnymi oraz pozostałymi pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, aby podziękować im za zaangażowanie i codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka. Okazją do tej uroczystości był przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego.

Dzień Pracownika Socjalnego
2014-11-24

FOTOLAB zaprasza "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

grafika-FOTOLAB zaprasza  "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

Kontynuując realizację projektu pod nazwą "Przedsiębiorcza klasa" uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odwiedzili, na zaproszenie panów Tadeusza i Romana Mizerskich, firmę FOTOLAB w Dzierżoniowie.

FOTOLAB zaprasza  "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna
2014-11-21

Życzenia dla Pracowników Socjalnych

grafika-Życzenia dla Pracowników Socjalnych

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie
jest zagubienie się w służeniu innym"
Mahatma Gandhi

W Dniu Pracownika Socjalnego pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania wszystkim pracownikom socjalnym, a w szczególności pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

Życzenia dla Pracowników Socjalnych
2014-11-21

Kondolencje

Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Stefanii Włodek - mieszkanki Uciechowa, która jeszcze w poniedziałek 17 listopada obchodziła swoje setne urodziny. Rodzinie i najbliższym zmarłej składamy wyrazy współczucia oraz najszczersze kondolencje.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Sołtys Wsi Uciechów
oraz pracownicy Urzędu Gminy Dzierżoniów

2014-11-20

Kurs na... angielski! Po raz kolejny w bibliotece

grafika-Kurs na... angielski! Po raz kolejny w bibliotece

Setki filmów, edukacyjnych gier, foto-lekcji i interaktywnych ćwiczeń z angielskiego czekają na dzieci w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku oraz w jej filiach w Ostroszowicach, Roztoczniku i Owieśnie. W listopadzie 2014 roku po raz kolejny rusza kolejny raz bezpłatny, e-learningowy kurs FunEnglish.pl.

Kurs na... angielski! Po raz kolejny w bibliotece
2014-11-20

Wybory do Rady Gminy Dzierżoniów

Wybory do Rady Gminy Dzierżoniów

Informujemy, że w zakładce wybory samorządowe 2014/gminna komisja wyborcza znajdują się wszystkie dokumenty związane z pracą Gminnej Komisji Wyborczej w Dzierżoniowie w tym protokoły z wyborów Rady Gminy oraz Wójta Gminy Dzierżoniów.

2014-11-20

16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet

grafika-16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet

W dniach pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowy Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania ONZ : "16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet" Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną integralną częścią praw człowieka.

16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet
2014-11-19

Podsumowanie warsztatów na Wyspie Koni

grafika-Podsumowanie warsztatów na Wyspie Koni

15 listopada na Wyspie Koni w Ostroszowicach przy ul. Polnej 15 odbył się pokaz wieńczący warsztaty "Connection". Finałowa prezentacja przygotowana została przez tancerzy i muzyków z Czech, Słowacji i Polski - wspólna praca zaowocowała pokazem tanecznym z afrykańskimi rytmami na żywo, który zaprezentowany został dla zaproszonych gości i dziennikarzy.

Podsumowanie warsztatów na Wyspie Koni
2014-11-14

"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna z wizytą w DRG Agro Group

grafika-"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna z wizytą w DRG Agro Group

13 listopada, dzięki życzliwości jednego z właścicieli firmy pana Daniela Gogolewskiego, klasa 6 ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie wraz z opiekunem p. Jarosławem Pawlaczkiem zwiedziła firmę DRG Agro Group. Wycieczkę powitał kierownik produkcji pan Jarosław Garbacz.

"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna z wizytą w DRG Agro Group
2014-11-13

Uwaga mieszkańcy Nowizny!

Uwaga mieszkańcy Nowizny!

Informujemy, że w niedzielę 16 listopada 2014 r. - w dniu wyborów samorządowych - mieszkańcy Nowizny będą mogli dojechać autobusem gminnym do lokalu wyborczego zlokalizowanego w budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnego przy ul. Kolejowej 12b w Mościsku.
Autobus zostanie podstawiony na parking obok kościoła w Nowiźnie o godzinie 10:45.

2014-11-13

Obchody Dnia Niepodległości w Uciechowie

grafika-Obchody Dnia Niepodległości w Uciechowie

11 listopada 2014r. obchodzona była 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji mieszkańcy Uciechowa spotkali się by wspólnie uczcić to ważne, narodowe święto.

Obchody Dnia Niepodległości w Uciechowie
2014-11-13

Zdobywaj odznakę turystyczną "Znam Góry Sowie"

grafika-Zdobywaj odznakę turystyczną "Znam Góry Sowie"

Piękne widoki, malownicze szlaki i możliwość obcowania z dziką przyrodą. Góry Sowie to miejsce, które swoim urokiem i tajemniczością przez cały rok przyciąga rzesze turystów. Teraz wszyscy miłośnicy górskich wędrówek będą mogli wykazać się znajomością lokalnych tras i zawalczyć o Odznakę Turystyczną "Znam Góry Sowie".

Zdobywaj odznakę turystyczną "Znam Góry Sowie"
2014-11-12

Badanie opinii mieszkańców gminy Dzierżoniów

grafika-Badanie opinii mieszkańców gminy Dzierżoniów

W środę 5 listopada, w związku z zakończeniem realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2007-2013 dla gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania "Ślężanie", przedstawiciele stowarzyszeń z terenu gminy Dzierżoniów spotkali się, aby omówić wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców gminy.

Badanie opinii mieszkańców gminy Dzierżoniów
2014-11-12

Gminne obchody Święta Niepodległości

grafika-Gminne obchody Święta Niepodległości

W poniedziałek 10 listopada mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyli w uroczystych obchodach rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Gminne obchody Święta Niepodległości
2014-11-12

Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VI kadencji

grafika-Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VI kadencji

W poniedziałek 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbyła się uroczysta LVII sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady miały wyjątkowy charakter - była to bowiem ostatnia sesja w VI kadencji Rady.

Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierżoniów VI kadencji
2014-11-10

Warsztaty na wyspie koni

grafika-Warsztaty na wyspie koni

Miło nam jest zaprosić Państwa na pokaz wieńczący warsztaty "Connection". Spotkajmy się 15 listopada 2014r. o godz. 17:00 na "Wyspie Koni" i w Ostroszowicach, ul. Polna 15.

Warsztaty na wyspie koni
2014-11-10

"Kuchnie z drewna" gościły "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

grafika-"Kuchnie z drewna" gościły  "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

Kontynuując realizację projektu pod nazwą "Przedsiębiorcza klasa" uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odwiedzili "Kuchnie z drewna" w Uciechowie. Uczniowie klas VI wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem została serdecznie przyjęta przez właściciela firmy, pana Jerzego Hula.

"Kuchnie z drewna" gościły  "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna
2014-11-07

Obchody Święta Niepodległości

grafika-Obchody Święta Niepodległości

W poniedziałek 10 listopada 2014r. serdecznie zapraszamy mieszkańców na Gminne Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w Tuszynie.

Obchody Święta Niepodległości
2014-11-06

Wyłączenie prądu w Uciechowie

grafika-Wyłączenie prądu w Uciechowie

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej w miejscowości Uciechów wyłączone będą ulice:

Wyłączenie prądu w Uciechowie
2014-11-04

"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna w Drukarni "Edytor"

grafika-"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna w Drukarni "Edytor"

W czerwcu tego roku gmina Dzierżoniów złożyła wniosek konkursowy i decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jako jedna z 15 gmin naszego województwa, realizuje projekt pod nazwą "Przedsiębiorcza klasa".

"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna w Drukarni "Edytor"
2014-11-03

Dzień Seniora w Roztoczniku

grafika-Dzień Seniora w Roztoczniku

W październiku 2014r. Stowarzyszenie "Roztocznik - wspólna przyszłość" uhonorowało najstarszych mieszkańców Roztocznika, Dobrocinka i Byszowa. Zorganizowany, po raz drugi Dzień Seniora był okazją, nie tylko do złożenia życzeń, ale również do wspólnego biesiadowania przy muzyce, śpiewie i tańcu.

Dzień Seniora w Roztoczniku
2014-11-03

Obwodnica Uciechowa

grafika-Obwodnica Uciechowa

W piątek 31 października odbyło się oficjalne przekazanie do użytkowania przebudowywanej od 2012 roku drogi wojewódzkiej nr 384 na odcinku Dzierżoniów - Łagiewniki. Nowy odcinek to długo oczekiwana przez mieszkańców powiatu inwestycja, która usprawni ruch na jednej z najważniejszych tras Dolnego Śląska.

Obwodnica Uciechowa