AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-08-29

Wielokulturowość - jestem na tak!

grafika-Wielokulturowość - jestem na tak!

Czy w rzece Piławie mieszkają demony?
23 sierpnia w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku odbyły się zajęcia z książką Katarzyny Węgierek "Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko".

Wielokulturowość - jestem na tak!
2014-08-29

Ruszyły dożynki 2014

grafika-Ruszyły dożynki 2014

Przełom sierpnia i września to jak co roku czas podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę oraz zaangażowanie. To również okres przygotowań do radosnej biesiady dziękczynnej, będącej jednocześnie nagrodą za ukończenie żniw i zebrane plony.

Ruszyły dożynki 2014
2014-08-28

Cała Polska czyta Trylogię

grafika-Cała Polska czyta Trylogię

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów zaprasza 6 września na wspólne czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza w Mościsku plac przy stawach ul.Kolejowa oraz w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Ostroszowicach ul.Bielawska 10.

Cała Polska czyta Trylogię
2014-08-25

Zaproszenie do udziału w wycieczce rowerowej

grafika-Zaproszenie do udziału w wycieczce rowerowej

Stowarzyszenie Kwaterodawców Krainy Sudeckiej zaprasza w dniach 30-31.08.2014 na wycieczkę rowerową szlakiem zamków, dworków i palaców wraz z promocją produktu lokalnego.

Zaproszenie do udziału w wycieczce rowerowej
2014-08-22

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

grafika-Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Informujemy, że Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu organizuje spotkanie informacyjne pod hasłem "Dotacje unijne i instrumenty zwrotne - wsparcie dla dolnośląskich MŚP", które odbędzie się 3 września 2014 r.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców
2014-08-22

Weź paragon !

grafika-Weź paragon !

Trwa kolejna edycja akcji "WEŹ PARAGON", która ma na celu uświadomienie konsumentom, że prosząc o rachunek za zakup towarów i usług wspierają uczciwą konkurencję, a także - co ważne - zapewniają sobie możliwość dochodzenia swych praw w przypadku reklamacji.

Weź paragon !
2014-08-22

Doposażenie boisk w Mościsku i Piławie Dolnej

grafika-Doposażenie boisk w Mościsku i Piławie Dolnej

W dniu 21.08.2014r. dokonano odbioru końcowego zadania pn: "Zagospodarowanie obiektów sportowych poprzez doposażenie boisk do piłki nożnej w miejscowości Mościsko i Piława Dolna"

Doposażenie boisk w Mościsku i Piławie Dolnej
2014-08-20

Zlot Rodzinny w Dobrocinie

grafika-Zlot Rodzinny w Dobrocinie

Zapraszamy do Dobrocina na kolejną edycję imprezy pn. "Zlot Rodzinny" w dniu 23 sierpnia 2014r. o godz. 15:00.

Zlot Rodzinny w Dobrocinie
2014-08-19

Polscy i zagraniczni mistrzowie kolarstwa w Roztoczniku

grafika-Polscy i zagraniczni mistrzowie kolarstwa w Roztoczniku

To pierwsze tak znaczące wydarzenie sportowe w Roztoczniku. W piątek 15 sierpnia do walki o puchar Starosty Dzierżoniowskiego i Wójta Gminy Dzierżoniów stanęli tam najlepsi kolarze z Polski i z zagranicy.

Polscy i zagraniczni mistrzowie kolarstwa w Roztoczniku
2014-08-18

Odznaka dla miłośników Gór Sowich

grafika-Odznaka dla miłośników Gór Sowich

Piękne widoki, malownicze szlaki i możliwość obcowania z dziką przyrodą. Góry Sowie to miejsce, które swoim urokiem i tajemniczością przez cały rok przyciąga rzesze turystów. Teraz wszyscy miłośnicy górskich wędrówek będą mogli wykazać się znajomością lokalnych tras i zawalczyć o Odznakę Turystyczną "Znam Góry Sowie".

Odznaka dla miłośników Gór Sowich
2014-08-17

Zebrania wiejskie w Gminie Dzierżoniów

grafika-Zebrania wiejskie w Gminie Dzierżoniów

Informujemy, że w dniach od 19 sierpnia do 12 września 2014 roku na terenie Gminy Dzierżoniów odbywać się będą zebrania wiejskie podczas których m. in. zostaną określone przedsięwzięcia do wykonania w ramach funduszu sołeckiego na rok 2015.

Zebrania wiejskie w Gminie Dzierżoniów
2014-08-14

Sportowy weekend w Czechach

grafika-Sportowy weekend w Czechach

Miniony weekend upłynął w atmosferze sportowej rywalizacji. W dniach 8-10 sierpnia delegacja gminy Dzierżoniów z wójtem Markiem Chmielewskim na czele, gościła w zaprzyjaźnionej czeskiej gminie Dolni Cermna na obchodach Dnia Sąsiada. Była to kolejna już wizyta w ramach partnerstwa obu gmin.

Sportowy weekend w Czechach
2014-08-14

Komunikat

grafika-Komunikat

Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu w związku z informacjami prasowymi dotyczącymi zagrożenia związanego z powrotem wrocławskich licealistów z Liberii informuje, że do chwili obecnej nie stwierdzono żadnego zagrożenia związanego z wirusem Ebola we Wrocławiu.

Komunikat
2014-08-11

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji na zabytki

grafika-Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji na zabytki

Informujemy, że warunkiem ubiegania się o dotacje z budżetu gminy w roku 2015 na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków jest złożenie wstępnego wniosku na druku dostępnym w Urzędzie Gminy Dzierżoniów, w nieprzekraczalnym terminie 15 września 2014r.

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji na zabytki
2014-08-07

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

grafika-Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Zakończono XII edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - etap regionalny. Do konkursu na terenie działania PT KRUS w Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej, Świdnicy oraz Ząbkowic Śląskich w 2014 roku przystąpiło 16 rolników, którzy dokonali na terenie swoich gospodarstw różnego rodzaju usprawnień i inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pracy.

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
2014-08-06

Straty w infrastrukturze komunalnej

grafika-Straty w infrastrukturze komunalnej

Informujemy, że w dniu 5 sierpnia 2014r. wójt gminy Dzierżoniów Zarządzeniem Nr 455/65/14 powołał komisję do spraw szacowania szkód w infrastrukturze komunalnej spowodowanych przez intensywne opady deszczu i powódź, które wystąpiły ostatnio na terenie naszej gminy.

Straty w infrastrukturze komunalnej
2014-08-05

Uwaga mieszkańcy !

Uwaga mieszkańcy !

W związku z wczorajszymi intensywnymi opadami deszczu oraz lokalnymi podtopieniami szczególnie w miejscowościach Ostroszowice, Owiesno i Piława Dolna bardzo prosimy mieszkańców gminy o zgłaszanie szkód powstałych wskutek nawałnicy do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów osobiście lub telefonicznie pod nr 74 832 56 60.

2014-08-05

Najpiękniejszy wieniec Powiatu Dzierżoniowskiego

grafika-Najpiękniejszy wieniec Powiatu Dzierżoniowskiego

Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie ogłosił Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Dzierżoniowskiego. W Konkursie mogą uczestniczyć wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców sołectw z terenu gmin Powiatu Dzierżoniowskiego.

Najpiękniejszy wieniec Powiatu Dzierżoniowskiego
2014-08-04

"Orzeł" zwycięża w nocy

grafika-"Orzeł" zwycięża w nocy

Już po raz siódmy Centrum Kulturalno-Sportowe w Uciechowie zamieniło się w arenę piłkarskich zmagań i emocji. O puchar i nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego w sobotę, 2 sierpnia, walczyło siedem zespołów.

"Orzeł" zwycięża w nocy
2014-08-01

Nieruchomości na sprzedaż

grafika-Nieruchomości na sprzedaż

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży atrakcyjne nieruchomości położone na terenie Gminy Dzierżoniów:

Nieruchomości na sprzedaż